Kriebelbeestjesfestival op de Kemphaan
zondag 13 juli 2025 12:00 tot 16:00
Het festival staat in het teken van bijen, insecten en hun cruciale rol in de natuur. Tussen 12.00 en 16.00 uur organiseert Stad & Natuur een interactieve middag met excursies, workshops, demonstraties en voorstellingen rondom het thema.
Tijdens het festival worden diverse natuurexcursies aangeboden. Bezoekers kunnen deelnemen aan de Bosbeestjes Safari onder begeleiding van de Natuurdetective, waar in het bos naar insecten wordt gezocht. Ook wordt er met loep en schepnet onderzoek gedaan naar waterdiertjes, en met de Buitenweter worden vliegende insecten van dichtbij bekeken.
Voor wie liever creatief aan de slag wil, zijn er verschillende workshops. Er kan een insectenhotel worden gebouwd, een vlinderdiner samengesteld (waarbij proeven is toegestaan) of geëxperimenteerd in het Kliederlab.
Daarnaast zijn er demonstraties en voorstellingen. In de bijenstal wordt getoond hoe een traditionele bijenkorf wordt gevlochten en hoe honing wordt geslingerd. Voor kinderen van vier tot tien jaar zijn er twee interactieve voorstellingen: de muzikale theatervoorstelling ‘Bertus en de bij-zondere boom’ en een vertelvoorstelling onder de appelbomen.
De toegang tot Stadslandgoed de Kemphaan is gratis. Voor sommige activiteiten geldt een kleine bijdrage. Het reserveren van excursies wordt aangeraden. Meer informatie is te vinden op www.stadennatuur.nl.
