Afbeelding
Foto: Zeewolde Actueel

Apotheekmedewerkers Zeewolde doen mee aan tweedaagse staking

Algemeen

ZEEWOLDE – Medewerkers van apotheek Atlantis (Krachtenveld) en apotheek Zeewolde (Horsterweg) leggen op vrijdag 13 december en maandag 16 december het werk neer als actie voor een betere cao.

Tijdens de stakingsdagen zal apotheek Atlantis gesloten zijn. Apotheek Zeewolde verwerkt alleen spoedrecepten. De spoedrecepten worden in de afhaalkluis gelegd of -afhankelijk van de onderlinge afspraken tussen arts en patiënt- bezorgd worden.  

De tweedaagse staking volgt op eerdere landelijke acties, waaronder de staking op 12 november waarbij tienduizend apotheekmedewerkers in Den Haag protesteerden. Vakbonden FNV en CNV eisen een loonsverhoging van 6% met terugwerkende kracht vanaf 1 juli, een minimumloon van €16 per uur, en de erkenning dat werktijd – zoals voorbereidingen vóór openingstijd – ook daadwerkelijk als werktijd wordt beloond.

De acties worden nu per regio voortgezet omdat eerdere stakingen nog niet het gewenste resultaat hebben opgeleverd. Deze week zijn apotheken in Noord-Holland, Zuid-Holland en Flevoland aan de beurt om het werk neer te leggen.

Met de staking willen de medewerkers en vakbonden druk uitoefenen op werkgevers om in te gaan op hun eisen en zo te zorgen voor betere arbeidsvoorwaarden en een rechtvaardiger loon.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.