Afbeelding
Foto: Rijksdienst

Zeewolde in zoekgebied voor nieuwe hoogspanningsverbinding

· leestijd 1 minuut Gemeente

ZEEWOLDE - TenneT en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) zijn begonnen met de planvorming voor een extra hoogspanningsverbinding tussen Diemen en Ens. Deze extra verbinding is nodig omdat de bestaande verbinding van Diemen naar Ens op termijn (rond 2030) vol raakt. Dit ondanks de versterking van de bestaande 380 kV-verbinding die onlangs is uitgevoerd. 

Zoekgebied

Waar de nieuwe hoogspanningsverbinding precies komt te lopen, is op dit moment nog niet bekend. Er is een groot zoekgebied vastgesteld, wat bijna heel Flevoland bestrijkt. Binnen dit zoekgebied moeten het ministerie van EZK en TenneT uiteindelijk, samen met de omgeving en andere betrokken partijen, een geschikte route vinden voor de nieuwe hoogspanningsverbinding.

Gemeente Zeewolde meldt dat Zeewolde in het zoekgebied ligt voor de nieuwe hoogspanningslijn. “Maar het is nog niet bekend of de lijn ook daadwerkelijk op (een deel van het) grondgebied van Zeewolde wordt aangelegd.”

Praat en denk mee

Voordat de eerste schop in de grond gaat, moet er nog veel gebeuren. De plannenmakers laten weten dat ze daar  de hulp van inwoners goed bij kunnen gebruiken. “De hoogspanningsverbinding komt tenslotte te staan in de omgeving waar u woont, werkt of recreëert. U kent het gebied goed, waarschijnlijk zelfs beter dan alle plannenmakers bij elkaar.”

Tussen 2 september en 14 oktober 2022 liggen het voornemen en voorstel voor participatie voor de verkenning naar een nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Diemen en Ens ter inzage. Iedereen heeft dan de mogelijkheid om te reageren op de stukken. Op www.rvo.nl/diemen-ens  is te zien hoe dat werkt.

Informatiebijeenkomst

Meer uitleg over de plannen voor de nieuwe hoogspanningsverbinding? Of benieuwd welke energieprojecten er bij u in de omgeving gepland zijn of al lopen? Informatie delen? Kom dan naar één van de inloopavonden: 

Donderdagavond 15 september a.s.: Almere (Van der Valk)

Dinsdagavond 20 september a.s.: Gooise Meren (Het Arsenaal, Naarden)

Dinsdagavond 27 september a.s.: Swifterbant (De Hoeksteen)

Donderdagavond 29 september a.s.: Lelystad (Van der Valk)

Ook is er de mogelijkheid om op maandagavond 3 oktober online aan te sluiten bij de digitale bijeenkomst.

Het ministerie van EZK, TenneT en Liander zijn op de bovenstaande avonden aanwezig om meer te vertellen over de plannen en de energiebehoefte in de omgeving. Opmerkingen en reacties kunnen op de inloopavond meteen doorgegeven worden of deze door het indienen van een zienswijze kenbaar te maken.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Zeewolde wil drugsgebruik in kaart brengen met rioolwateronderzoek Politiek 12 uur geleden
Afbeelding
PRO Zeewolde vraagt aandacht voor menstruatiearmoede en Keti Koti Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
‘Verbouwing kerkcentrum Open Haven tot Maatschappelijk Centrum Zeewolde op koers’ Algemeen 17 uur geleden
De Koolzaadlaan gezien vanuit de speeltuin.
Bewoners willen extra drempels bij speeltuin aan Koolzaadlaan, gemeente ziet geen aanleiding Algemeen 18 jun, 13:37
Afbeelding
FlevoMeer Bibliotheek verlaagt drempel met goedkoop proefabonnement voor de zomer Algemeen 18 jun, 11:07
Afbeelding
Nieuw platform helpt agrariërs in buitengebied zich weren tegen criminaliteit Algemeen 18 jun, 11:05

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.