Dries van Wijk, bestuurssecretaris Groene Schuur
Dries van Wijk, bestuurssecretaris Groene Schuur Foto: Zeewolde Actueel

College biedt Groene Schuur financiële steun onder voorwaarden

· leestijd 2 minuten Gemeente

ZEEWOLDE - Er gloort weer hoop voor de Groene Schuur. Eind juni vorig jaar luidde het bestuur van het jongerencentrum de noodklok vanwege de dringende behoefte aan groot onderhoud aan het pand aan de Dasselaarweg, waarvoor een financiële injectie van €165.000 nodig is. Het college heeft nu toegezegd een investeringsbijdrage van €55.000 te verlenen, onder bepaalde voorwaarden. Hiermee is een eerste stap gezet in de reddingsactie.

De investering, die wordt gedekt middels een eenmalige onttrekking uit de Algemene Reserve, is echter wel onder voorbehoud. “Want het is aan de gemeenteraad om hiermee in te stemmen”, laat wethouder Steven Scheffer donderdag 27 juni weten in een toelichting. De gemeenteraad zal het voorstel naar verwachting in september 2024 behandelen.

Zonder hulp dreigt sluiting

Vanwege hoge financiële kosten wordt de Groene Schuur, een van de drie afdelingen van Vereniging Jongeren 19 Nu Flevoland, al enige tijd bedreigd in haar voortbestaan. Om de Groene Schuur te redden werd een petitie gestart die ruim 2000 keer werd ondertekend. Daarnaast werd een dringend beroep gedaan op zowel de gemeente als het provinciale bestuur van J19Nu om het grootste deel van het benodigde bedrag voor hun rekening te nemen. De Groene Schuur gaf aan dat, zonder een snelle oplossing, de deuren zouden moeten sluiten.

(Tekst gaat verder onder de foto)


Het gebouw aan de Dasselaarweg is sterk verouderd - Zeewolde Actueel

De totale kosten voor groot onderhoud zijn becijferd op €165.000. Hiervan is €64.000 voor ‘urgent’ onderhoud (dak, ventilatiesysteem en vloer), €35.000 voor ‘dringend’ onderhoud (binnen drie jaar uit te voeren) en ca. €66.000 voor dakisolatie, wat alleen mogelijk is als het dak vervangen wordt. Het college wil eenderde-regeling toepassen, waarbij de bijdrage uitkomt op €55.000. 

Voorwaarden

Aan het verlenen van de investeringsbijdrage stelt het college wel een aantal voorwaarden. Een daarvan was dat er een actueel en volledig inzicht zou komen in de onderhoudsstaat van het pand. Daarnaast moet de Groene Schuur na het onderhoud zelfstandig verder kunnen. Het bestuur heeft hiervoor diverse inspectierapporten en financiële prognoses aangeleverd. Om extra inkomsten te genereren, wil de Groene Schuur delen van het terrein verhuren. Met een geïnteresseerde partij zijn al diverse gesprekken gevoerd.

Crowdfunding en sponsoring

De €55.000 wordt pas uitgekeerd als de Groene Schuur zelf tweederde van de middelen (€110.000) beschikbaar heeft. Hiervoor hoopt ze op een financiële bijdrage van €30.000 van het provinciaal bestuur van J19Nu. De resterende €80.000 moet worden opgebracht door sponsoring en een crowdfundingactie, zie groeneschuur.nl/inzamelingsactie. De eerste donatie, €10.000, is al binnen” “Een fijn begin”, aldus Dries van Wijk, bestuurssecretaris Groene Schuur. “We hopen dat dit een mooi vervolg krijgt.” Een andere mooie opsteker is de cheque van €6000 die de Groene Schuur ontving van Lionsclub Zeewolde, opgebracht op de onlangs gehouden Haringparty.

Wethouder Scheffer: “Voor ons is het belangrijk dat er een toekomstbestendige Groene Schuur komt, waar weer feesten georganiseerd worden en meer jongerenactiviteiten gaan plaatsvinden voor jongeren van 16-18 jaar. Dat zouden wij onze Groene Schuur gunnen.”

Van Wijk is blij met het vertrouwen van het college. “Zij kan nu een positief advies geven aan de raad. Voor ons is het heel belangrijk dat dit moment er nu komt. Dit zorgt ervoor dat wij weer een stap verder kunnen zetten. Te beginnen met de voorbereidingen van activiteiten voor het volgende seizoen, zodat bij een positief besluit in september wij meteen kunnen beginnen.” 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal 5 uur geleden
COPYRIGHT MARCEL JURIAN DE JONG
Gratis workshop Reizen met openbaar vervoer Algemeen 6 uur geleden
Vlnr: Ghislaine de Rondt, Stephanie van Baggum, Gini Smits (presentatie)en Jan Ippel.
Dorpsdichter Jan Ippel wint derde prijs bij Poëtry Slam in Lelystad Algemeen Instagram 7 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.