Afbeelding
Foto: Eigen foto

Schuilhof zamelt 10 kuub aan noodspullen in voor Oekraïne

· leestijd 1 minuut Algemeen Instagram

ZEEWOLDE – Er werd vrijdag 4 en zaterdag 5 november bij de Gereformeerde kerk (De Schuilhof) flink gehoor gegeven aan de oproep noodspullen in te zamelen voor Oekraïne. In totaal kwam er voor maar liefst 10 kuub aan winterkleding, linnengoed, keukenspullen en bijvoorbeeld voedsel dat minimaal tien maanden houdbaar is, binnen.

De diaconie van de GKv (‘Gereformeerde Kerken vrijgemaakt’) organiseerde de actie samen met de organisatie GAiN (‘Global Aid Network’), die eerder bijvoorbeeld noodhulp schonk aan vluchtelingenkampen in Noord-Irak, Nepal (na de aardbeving in 2015), Albanië (na de aardbeving in 2020) en kamp Moria (na de brand in het kamp aldaar in 2020). Net als bij de organisatie GAíN is de GKv in Zeewolde geïnspireerd door Jezus. “Hij ziet mensen zoals ze zijn en geeft om hen, ongeacht afkomst, geloof of overtuiging”, aldus diaken Aline van der Wal. “Met dezelfde houding willen wij ons binnen De Schuilhof met hart en handen inzetten voor kinderen en volwassenen in armoede en crisis.” Het gaat bij de diaconie van de GKv niet alleen om mensen ver weg (zoals nu de bevolking van Oekraïne), eind dit jaar wordt er ook weer meegewerkt aan de kerstpakkettenactie van het Interkerkelijk Diaconaal Platform Zeewolde (IDPZ). Van der Wal: “Wij willen onze ogen niet sluiten voor de nood van anderen. Met een beetje tijd , talent, of met een gift in natura of via de zondagse collectes, willen wij hoop en blijdschap brengen, als het kan herstel van waardigheid, het verzachten van pijn: dat gunnen wij ieder mens.” De hele hal van kerkcentrum De Schuilhof aan de Elzenlaan stond vrijdag en zaterdag gevuld met de noodspullen voor Oekraïne. Bij Culina Keukens op het Schepenveld was er ruimte om de 10 kuub aan gevulde zakken een paar dagen langer te laten staan. Deze week zal GAiN de noodspullen halen en zo snel mogelijk naar het getroffen oorlogsland vervoeren. De organisatie is nog op zoek naar een permanent inzamelpunt in Zeewolde voor noodgoederen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Student Pien deed onderzoek naar ‘genderrollen’ in Oeganda: “Mensen hadden dagenlang geen eten gehad, maar ik móest mee-eten” Algemeen 16 uur geleden
Afbeelding
Gemeente wil centrale vuurwerkshow als alternatief voor vuurwerkverbod Algemeen 18 uur geleden
Sarah Boerma met Behybeg Girl.
Zeewolder Ruiters succesvol op weg naar de Regiokampioenschappen Algemeen 19 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.