Afbeelding
Eigen foto

Op zoek naar je voorouder(s)?

Algemeen

ZEEWOLDE - Voor vragen over je voorouders kun je op zaterdag 10 februari terecht tijdens het voorouderspreekuur in de benedenzaal van de bibliotheek. Ervaren genealogische speurders van de Nederlandse Genealogische Vereniging (NGV) zijn aanwezig om je zoektocht naar het verleden te begeleiden. 

En zo’n zoektocht is enerverend! Dat ervaarde afgelopen maand een bezoekster, die haar voorouders van moeders kant boven tafel wenste te krijgen. Van de kant van haar vader had ze een dik boek vol voorouders. Maar van haar moeders kant was dat er niet. Gewapend met kladblok en eigen laptop zette ze zich samen met een van de medewerkers in het voorouderspreekuurhoekje. Na een uur zat ze naar een voorouder uit eind 18e eeuw te kijken, digitaal uiteraard. 

In dat uur was er wel een en ander aan denkwerk verricht. Samen met een van de NGV-medewerkers ploegde ze zich geconcentreerd via verschillende sites door de tijd. “Hartstikke leuk om te vinden”, reageert ze na afloop van haar bezoek, “ik ga vanmiddag meteen verder.” De medewerker was ook zeer tevreden: “Het is fijn om iemand op weg te helpen, door op bepaalde sites te wijzen. En die dan daarin weer op weg te helpen.” 

En als het onderzoek vervolgens stagneert, dan zijn er elke tweede zaterdag van de maand, van 11.00 tot 13.00 uur, mensen van de vereniging in de bibliotheek om te helpen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal 2 uur geleden
COPYRIGHT MARCEL JURIAN DE JONG
Gratis workshop Reizen met openbaar vervoer Algemeen 3 uur geleden
Vlnr: Ghislaine de Rondt, Stephanie van Baggum, Gini Smits (presentatie)en Jan Ippel.
Dorpsdichter Jan Ippel wint derde prijs bij Poëtry Slam in Lelystad Algemeen Instagram 4 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.