
Briljant voor echtpaar Van As-Pinxteren
· leestijd 1 minuut Algemeen InstagramZEEWOLDE - Echtpaar Van As-Pinxteren mocht maandag 1 juli het 65-jarig huwelijksjubileum vieren. Het was een bijzondere feestdag voor Gerard en Willie van As-Pinxteren, waarop ook wethouder Helmut Hermans acte de présence gaf met een bloemetje en een taart om hen namens de gemeente Zeewolde te feliciteren.
Toen ze vijf jaar geleden door Zeewolde Actueel geïnterviewd werden omdat ze toen zestig jaar getrouwd waren, lieten ze al weten: “We zijn gewoon knettergek op elkaar! Dat was al toen we 17 waren en dat zijn we nog steeds.” Daar is in de afgelopen vijf jaar niets aan veranderd. De liefde spat er nog steeds vanaf! Als Gerard praat over de tijd dat hij zijn Willie ontmoette wordt hij emotioneel. Met tranen in zijn ogen vertelt hij dat het voor hen liefde op het eerste gezicht was. Af en toe kijkt Gerard naar Willie (en tijdens het gesprek ook omgekeerd), waarbij iedereen zou wensen zo liefdevol aangekeken te worden.
Gerard en Willie hebben elkaar leren kennen toen ze 17 waren. Gerard was lid van een wandelclub in Huizen, waar hij woonde. De zus van Willie wandelde ook. Zij had een oogje had op een kameraad van Gerard en stelde Willie voor om een keer mee te wandelen met Gerard en een aantal andere vrienden en vriendinnen. En van het een kwam het ander.
Inmiddels heeft het paar 3 kinderen, 8 kleinkinderen en (bijna) zestien achterkleinkinderen.
Na hun trouwen heeft het jonge stel eerst in Huizen gewoond. Gerard begon als fabrieksarbeider bij de chemische fabriek in Naarden. Willie werkte zes ochtenden per week als hulp in de huishouding. Gerard wilde graag studeren voor chemisch analist en omdat deze studie zelf bekostigd moest worden, was het inkomen van Willie hard nodig om dit te kunnen betalen. Na het behalen van de gewenste papieren kreeg Gerard bij deze chemische fabriek zelfs later een leidinggevende functie.
In 1989 kregen Gerard en Willie de kans om te verhuizen naar Zeewolde. Sinds die tijd wonen ze hier met plezier. Maar ze hebben niet alleen Zeewolde in hun hart gesloten. Al vijftig jaar hebben ze een vakantiehuis in Ermelo en tegenwoordig zijn hun kinderen en kleinkinderen daar ook in hun vrije tijd te vinden in hun eigen caravans. “We hebben daar een mooie tijd samen”, vertelt Gerard.































