Afbeelding
Eigen foto

Waterfeest biedt basisschoolleerlingen verkoeling

Algemeen Instagram

ZEEWOLDE - De afgelopen dagen liep de temperatuur in Nederland behoorlijk op. Afgelopen dinsdag ging het kwik zelfs tot 35 graden of daarboven. Op basisschool Het Mozaïek werd daarom gezocht naar de nodige verkoeling.

Veel klaslokalen zijn voorzien van airconditioning. Daarnaast werden op koelere momenten ramen en deuren geopend om het gebouw door te laten waaien.

 ”Maar zodra het echt warm werd, was afsluiten noodzakelijk – uiteraard niet in de klaslokalen”, aldus directeur Iwan Brink. “Waar de deur naar buiten dicht was en de zonneschermen naar beneden, gingen de deuren naar het leerplein open. Zo bleef ook het leerplein aangenaam en werd de ruimte in de school zo optimaal mogelijk benut. Rust en ruimte hangen niet voor niets als kernwaarden in de gang. Met elkaar deden we het wat rustiger aan, gaven elkaar de ruimte en zochten ook het gesprek over de temperatuur. Het was warm, maar met elkaar was het nog prima te doen op school, dat gaven ook de kinderen aan.”

Waterfeest

Om de hitte te trotseren, organiseerde de school waterfeesten voor de leerlingen. De bovenbouw was maandagmiddag aan de beurt, gevolgd door de onderbouw op dinsdagmiddag. Voor de jongere kinderen vond het feest deels plaats onder een grote overkapping, wat voor extra schaduw zorgde. Met waterpistolen, emmers en een tuinslang werd er volop gespetterd. Ook de leerkrachten moesten eraan geloven. Kinderen die liever droog bleven, konden terecht in een watervrije zone. 

“Het waterfeest was een groot succes, maar we zijn ook blij wanneer de temperaturen weer iets zullen zakken”, aldus Brink. 

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.