
Visafslag keert terug in Marker haven in Zuiderzeemuseum tijdens Maritieme Week
· leestijd 1 minuut AlgemeenENKHUIZEN - In het Zuiderzeemuseum is van 3 tot en met 9 augustus de Maritieme Week. Nieuw dit jaar is een visafslag in de Marker haven, waar bezoekers op 8 en 9 augustus kunnen meekijken en meebieden op de vangst van de dag.
Vissers brengen hun vangst naar de afslag. De prijs wordt ter plekke bepaald door vraag en aanbod. Daarna wordt de vis bereid, zodat bezoekers die direct kunnen eten. De opbrengst gaat naar Vereniging Botterbehoud, die zich inzet voor varend erfgoed.
Tijdens de week is er dagelijks muziek uit binnen- en buitenland. Onder anderen Rumor di Mare, LocTup Together en Vrijstatig Volkje treden op. Ook shantykoren, muzikanten en bands spelen zeemansliederen en andere live muziek. Op 8 en 9 augustus is Nautilus one-man-band aanwezig met een in Jules Verne-stijl gebouwde machine.
In de museumhaven kunnen bezoekers aan boord stappen van historische schepen, waaronder de blazer TX11 en verschillende botters. Er vertrekken dagelijks korte vaartochten over het IJsselmeer. Ook leggen reddingboten van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij aan. Bezoekers kunnen de schepen bekijken, meevaren en meer horen over reddingsacties op het water.
In ’t Zuiderzeedorp zijn demonstraties van ambachten zoals visroken, zeilmaken, smeden, tanen, kuipen maken en touwslaan. Verder zijn draaiende scheepsmotoren te zien en kunnen bezoekers leren knopen leggen. Voor kinderen zijn er activiteiten zoals het maken van een knopenbordje of een klompbootje. Ook is er een tentoonstelling met modelvissersschepen.
De Maritieme Week duurt dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en is inbegrepen bij een regulier museumbezoek. Het museum meldt dat online tickets kunnen worden gereserveerd.
In de zomervakantie biedt het Zuiderzeemuseum daarnaast onder meer een stickerspeurtocht langs dieren in ’t Zuiderzeedorp, een voedertocht, het waterdoepark Expeditie Waterwerken en activiteiten in het Schathuys.























