
Nieuwe watervoorzieningen in Zeewolde vallen in de smaak
· leestijd 1 minuut AlgemeenZEEWOLDE – Nu het watersportseizoen al enkele weken onderweg is, is het een goed moment om de balans op te maken van de werkzaamheden van Stichting Waterinitiatief Zeewolde. De stichting heeft de afgelopen periode verschillende nieuwe groene oevervoorzieningen gerealiseerd en twee trailerhellingen gerenoveerd. Uit gesprekken met gebruikers blijkt dat deze voorzieningen breed worden gewaardeerd.
Sportvissers, roeiers, kanoërs en recreatieve watersporters maken inmiddels volop gebruik van de nieuwe faciliteiten. Vooral de toegankelijkheid en veiligheid worden regelmatig genoemd als belangrijke verbeteringen.
Tijdens het te water laten van hun boot vertelt een gezin uit Baarn enthousiast over hun ervaringen. Het gezin verblijft op een camping in Zeewolde en maakt graag tochten over het Wolderwijd en door de omliggende kanalen.
“Vorig jaar was dat eigenlijk niet meer mogelijk, de hellingen waren verouderd en onveilig maar dankzij de nieuwe voorzieningen kunnen we die routes weer varen. We zijn zelf geen vissers, maar de openbare toegankelijkheid van de trailerhellingen aan de Bosruiterweg en Groenewoudseweg geeft iedereen met een boot op een trailer weer mogelijkheden. Daar zijn we erg blij mee.”
Ook onder sportvissers worden de verbeteringen gewaardeerd. Een oudere sportvisser uit Zeewolde geeft aan dat hij weer volop kan genieten van zijn hobby.
“Wij zochten vooral een veilige plek om onze boot te water te laten en terug te halen. Die hebben we nu weer gevonden. Daarnaast geven de geplande nieuwe locaties voor 2027 veel vertrouwen voor de toekomst.”
Voor roeiers en kanoërs blijken de nieuwe aanlegvoorzieningen eveneens een uitkomst. Dankzij de driedelige opzet kunnen gebruikers op verschillende hoogtes gemakkelijk aanleggen en uitstappen, waardoor de voorzieningen voor uiteenlopende doelgroepen geschikt zijn gemaakt.
Vrijwilligers met een grote ambitie
Achter het project staat een betrokken bestuur van vrijwilligers, bestaande uit Ton, Wilco, Wim, Jan en Albert. Met veel inzet en enthousiasme werken zij aan de verdere ontwikkeling van recreatieve voorzieningen in en rond Zeewolde en voeren daarvoor overleg met onder meer Waterschap Zuiderzeeland, de provincie Flevoland, de gemeente Zeewolde, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en particuliere grondeigenaren.
Volgens voorzitter Ton zorgen vooral complexe vergunningstrajecten voor vertraging. Hij begrijpt dat regels noodzakelijk zijn, maar ziet tegelijkertijd ruimte voor verbetering. „Als stichting werken wij volledig volgens de geldende voorschriften. Toch merken we dat procedures soms onnodig ingewikkeld zijn. We hebben te maken met vrijwilligers die hun tijd belangeloos inzetten. Met iets meer souplesse zou veel tijd en energie bespaard kunnen worden.”
Nog lang niet klaar
Ondanks de uitdagingen ziet Stichting Waterinitiatief Zeewolde de huidige voorzieningen als een eerste stap in een groter plan om de recreatieve mogelijkheden op en rond het water verder uit te breiden.
“Want het werk is nog lang niet af. Met de steun van vrijwilligers, gebruikers en samenwerkende partijen wil de stichting blijven bouwen aan een toegankelijk, veilig en aantrekkelijk watersportgebied voor iedereen.”
De komende periode wordt gewerkt aan nieuwe projecten en locaties die de komende jaren gerealiseerd moeten worden.
































