Afbeelding
Foto: Gemeente Zeewolde

Zeewolde doet mee aan landelijke Compostdag: Inwoners kunnen gratis compost scheppen

Gemeente

ZEEWOLDE - De gemeente wil inwoners aanmoedigen bewust om te gaan met het klimaat, de leefomgeving en de natuur. Daarom doet Zeewolde ook dit jaar weer mee aan de landelijke Compostdag. Dit jaar valt deze dag op zaterdag 29 maart. 

Kosteloos compost ophalen 

Inwoners kunnen tussen 9.00 en 16.00 uur kosteloos compost ophalen bij het afvalbrengstation aan de Industrieweg 41. 

Inwoners moeten zelf een schep meenemen. Mensen die met een aanhanger komen moeten de compost afdekken met een zeil. 

Waarom compost gebruiken?

Compost wordt gemaakt van groente-, fruit- en tuinafval (gft-afval). Het gebruiken van compost is goed voor de bodem. Zo bevordert het mengen van compost met tuinaarde de groei van bloemen en planten. Ook wordt het opnemen en afvoeren van water verbeterd. 

Waarom deze actie?

De gemeente organiseert de actie samen met afvalverwerkingsbedrijf HVC. Inwoners maken op deze manier kennis met compost en worden bedankt voor het gescheiden aanleveren van afval. Meer informatie over afval: www.zeewolde.nl/afval.. Voor tips over duurzaam leven:  www.duurzaamzeewolde.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal 21 uur geleden
COPYRIGHT MARCEL JURIAN DE JONG
Gratis workshop Reizen met openbaar vervoer Algemeen 22 uur geleden
Vlnr: Ghislaine de Rondt, Stephanie van Baggum, Gini Smits (presentatie)en Jan Ippel.
Dorpsdichter Jan Ippel wint derde prijs bij Poëtry Slam in Lelystad Algemeen Instagram 23 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.