Afbeelding
Foto: Jantje Beton

Kinderen collecteren voor nieuwe buitenspeelplekken

Ingezonden

REGIO - Van maandag 3 t/m zaterdag 8 maart gaan 42.500 kinderen, onder begeleiding van volwassenen, langs de deuren om te collecteren voor Jantje Beton. Ook in Zeewolde doen kinderen mee met de collecte. 

De opbrengst van de Jantje Beton collecte wordt geïnvesteerd in de realisatie van nieuwe speelplekken door heel Nederland. Maar daar stopt het niet. In 2025 heeft Jantje Beton een initiatief gelanceerd: het opleiden van buitenspeelcoaches. Deze coaches hebben als missie om kinderen letterlijk uit huis te halen en hen te stimuleren om samen met anderen buiten te spelen. De ervaring leert dat kinderen, eenmaal buiten geweest, niet meer naar binnen willen! Met dit initiatief wil Jantje Beton bijdragen aan een gezonde en gelukkige jeugd.

De opbrengst van de collecte is niet alleen voor Jantje Beton, maar ook voor de deelnemende clubs zelf: de helft van het opgehaalde bedrag gaat rechtstreeks naar hun eigen organisatie. Onder de collectanten bevinden zich o.a. leden van Scouting Nederland, speeltuinen, jeugdverenigingen, scholen en sportclubs.  

 Collecteweek: fysiek én online doneren

Geven aan de collecte kan contant of via een iDEAL QR-code. Daarnaast wint online collecteren snel aan populariteit. Steeds meer collectanten sturen hun donatieverzoeken via WhatsApp en sociale media, waarbij ze gebruikmaken van hun persoonlijke online collectebus.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.