
RSG Slingerbos behaalt tweede plaats op het NK Solarboot race
SportHARDERWIJK / ZEEWOLDE — Het Youngsolar team van het RSG Slingerbos is tweede op het NK geworden in de klasse young solar. Het RSG team is sinds November al bezig met de bouw van hun boot op zonne-energie. Elf leerlingen uit klas 4 en 5 zijn niet alleen bezig met de bouw maar ook met sponsoring en alles achter de schermen. Afgelopen zaterdag was het zover: ze deden mee aan het NK zonneboten. Deze wedstrijd vond plaats in Akkrum, Friesland. Er deden 28 scholen mee met een zelf gebouwde boot op zonne-energie. De wedstrijd bestond uit twee onderdelen: een sprint en endurance.
De endurance begon met een 1,5 kilometer hardloopstart. Nadat de hardloper was aangekomen mocht de boot beginnen aan de rondjes door Akkrum heen. Deze endurance duurde in totaal een uur, er werd gekeken naar wie de meeste rondjes voer. Hierbij is het RSG tweede geworden. Hierna volgde de sprint. De boten moesten een baan van 380 meter zo snel mogelijk afleggen. Hierbij eindigde het RSG op een gedeelde vierde plek, waardoor zij hun tweede plek konden behouden en ze tweede van Nederland zijn geworden.
In de weekenden 9/11 juni en 22/25 juni vaart het team de Elfstedentocht. Hierbij is het de bedoeling dat zij een zo snel mogelijke tijd neer zetten. Ze hopen natuurlijk een podiumplek te bemachtigen. Het team is te volgen via de volgende kanalen:
Instagram: @youngsolarteam.rsg
Facebook: @youngsolar slingerbos
LinkedIn: @RSG slingerbos Young solar Team
Sponsoren kunnen zich melden via solarteamrsg@gmail.com.
























