
KV Wolderwijd 1 pakt zwaarbevochten overwinning bij DWS
· leestijd 1 minuut SportZEEWOLDE - Het eerste team van KV Wolderwijd heeft zaterdagmiddag in Kootwijkerbroek een belangrijke overwinning geboekt. In de uitwedstrijd tegen DWS trok de ploeg van trainers Niels van der Beek en Jeroen van den Berg met 9-11 aan het langste eind. Een zege die vooral op karakter werd binnengehaald, in een duel dat lange tijd spannend en fysiek zwaar was.
Vanaf het eerste fluitsignaal was duidelijk dat dit een echte krachtmeting zou worden. DWS speelde fel en schuwde de fysieke duels niet. Doelpunten waren schaars en strafworpen werden aan beide kanten gemist. Toch ging KV Wolderwijd met een verdiende voorsprong de rust in: 2-5. Verdedigend stond de ploeg sterk, waarbij vooral het 1-tegen-1 verdedigen van Matthijs in het oog sprong.
Na rust leek Wolderwijd de wedstrijd naar zich toe te trekken. Halverwege de tweede helft stond er een comfortabele 5-9 voorsprong op het scorebord en leek DWS geklopt. Maar de thuisploeg gaf zich niet gewonnen en kwam met een sterke eindsprint terug tot 9-9. Een time-out en enkele tactische wissels aan Zeewoldense kant brachten echter de ommekeer. Met het inbrengen van Valentina kreeg de ploeg verdedigend weer grip, en in de slotfase wist Wolderwijd de laatste twee doelpunten te maken: eindstand 9-11.
Trainer Niels van der Beek sprak na afloop van “een echte werkwedstrijd”:
“We hebben knap gewonnen van een fysiek sterke ploeg. Verdedigend stond het uitstekend en dwongen we DWS tot kansen van grote afstand. Aanvallend namen we in de eerste helft goede keuzes, maar na rust vergaten we door te scoren en werd het wat te statisch. Daardoor kwam DWS terug in de wedstrijd. Gelukkig herpakten we ons met frisse energie vanaf de bank en speelden we de wedstrijd volwassen uit. Het grootste winstpunt is dat we als team keihard werken voor elkaar. Aanvallend moeten we de komende weken nog stappen maken en dynamisch blijven spelen.”
Met deze overwinning onderstreept KV Wolderwijd de ambitie om mee te strijden om het kampioenschap in deze klasse. Zaterdag 13 september wacht de volgende uitdaging in de competitie. Revival komt dan op bezoek naar Zeewolde: aanvang 15:45 uur































