
Windsurfer Hank Hendrikx opnieuw wereldkampioen
Sport InstagramATHENE/ZEEWOLDE - Op het wereldkampioenschap Windsurfer, gehouden in Artemis, Athene van 11 tot 17 oktober, heeft Hank Hendrikx (18) uit Zeewolde, hoge ogen gegooid. Voor de tweede keer op rij behaalde hij de eerste plaats op de freestyle. Op de course race, slalom en long distance behaalde in hij gewichtsklasse B respectievelijk de 9e, 6e en 6e plaats. Daarmee werd hij in totaal 7e overall. Deze rankings waren genoeg om in de freestyle én overall in de leeftijdscategorie Youth (onder 20 jaar) wereldkampioen te worden.
De freestyle werd gehouden op de startdag van het kampioenschap en kon met matige wind onder gunstige omstandigheden gehouden worden. Met zijn ‘flow style’ wist Hank Hendrikx de jury te overtuigen en zorgde voor spektakel in de baai van de Athens Nautical Club.
De acht courseraces werden in de week gevaren onder wisselende omstandigheden. De eerst dagen voornamelijk lichte wind , met een uitschieter op de donderdag met vijf beaufort. Dit was ook de dag waarop ‘s ochtends de long distance gevaren werd. Met een veld van honderdzestig deelnemers uit veertien landen was het een spectaculaire race. In de slalom werd met een sterk veld met onder meer olympisch kampioenen Stephan van den Berg en Bruce Kendall op het scherpst van de snede gestreden.
Door het Nederlandse team werden op dit WK goede resultaten behaald. 3e A overall Peter van Schie, 2e D overall Marcel van der Ploeg en categorie Legends 2e Stephan van den Berg.




























