
Karttalent Natan Hommel kampioen na spectaculaire inhaalrace
· leestijd 1 minuut Sport InstagramGENK/ZEEWOLDE - Van de negentiende naar de tweede plaats en daarmee werd hij kampioen: Natan Hommel schreef zondag 23 november een bijzonder verhaal tijdens de zevende ronde van de GK4 Kart Series. De zeventienjarige kartcoureur uit Zeewolde pakte in het Belgische Genk verdiend de seizoentitel in de Formula Honda 9PK Senioren-klasse.
“Dit voelt onwijs goed”, zei Hommel direct na zijn kampioensrace. “Dit is mijn eerste titel. Ik ben er hartstikke blij mee. Ik heb het hele seizoen ernaartoe gewerkt en als het dan lukt, zorgt dat natuurlijk voor een ontlading.”
Hommel begon de beslissende manche vanaf de negende startpositie, maar maakte een fout en viel terug naar de negentiende plek. Hij wist zich echter snel te herpakken. “Ik was iets te gretig, dus ik spinde”, blikte hij terug. Met een beheerste en strategische race wist hij zich terug te vechten naar de top van het veld. “Ik ben teruggereden van P19 naar het podium. Ik had het zelf niet verwacht eerlijk gezegd.”
Hij wist dat hij voor zijn grootste concurrent én gewaardeerde teamgenoot Koen van Meel moest eindigen, maar die had zijn eigen opdracht; als eerste finishen om kans te maken op het kampioenschap. “Ik zag Koen vrij snel rijden. Maar ik wist wel dat hij geen kans meer zou maken op de winst, want de koploper was al heel ver weg”, aldus Hommel. “Ik wilde het liefst het kampioenschap eindigen met een podiumplaats.”
Het goedmaken van de verloren posities vergde wel het nodige. “Gewoon je hoofd rustig houden en continu één stap verder kijken, steeds denken: dat is de volgende, en eropaf rijden”, verklaarde Hommel zijn aanpak. Aan het einde van de race wist hij Van Meel in te halen en finishte hij als tweede, vlak voor zijn teamgenoot.
Met zijn tweede plaats en Koens derde plaats bij de Senioren eindigde SignMind Racing het seizoen op uitstekende wijze met een verdiend kampioenschap (Natan) en vice-kampioenschap (Koen) als resultaat.
Hommel kijkt met tevredenheid terug op het kartjaar. “Het was een heel leuk jaar.” Ook voor komend seizoen zijn er al plannen. Samen met Van Meel stapt hij over van viertakt naar de snellere tweetaktkarts, voorlopig vooral om te trainen. “We willen gewoon lol gaan maken,” zegt hij. Hoe concreet zijn plannen voor volgend jaar er precies gaan uitzien, moet hij nog bekijken.
In ieder geval heeft Hommel zijn potentie in Genk opnieuw bewezen en gaat hij met een goed gevoel de winter in. “Ik vond het gewoon echt een leuke race en dankbaar dat ik het zo heb kunnen afsluiten!”




























