v.l.n.r.: Wilma Engelsman (TC), Yuki Spanjer en Rene de Jong (bestuurslid)
v.l.n.r.: Wilma Engelsman (TC), Yuki Spanjer en Rene de Jong (bestuurslid) Foto: KV Wolderwijd

Yuki Spanjer moet Wolderwijd naar stabiele tweede klasse leiden

· leestijd 1 minuut Sport

ZEEWOLDE - KV Wolderwijd heeft Yuki Spanjer vastgelegd als trainer en coach van de hoofdmacht voor komend seizoen. De club geeft haar een contract voor twee jaar, met een optie op een derde seizoen, en koppelt die aanstelling aan de ambitie om verder te professionaliseren.

“Met de aanstelling van Yuki gaan we een nieuwe periode in voor KV Wolderwijd”, zegt Rene de Jong namens het bestuur. “Doelstelling is om in elke geval er voor te zorgen dat we komend seizoen handhaven in de 2e klasse en daarna met een stabiele selectie, aangevuld met jeugdige spelers uit de eigen vereniging, een stabiel tweede klasser te worden.”

Met de komst van Spanjer zal de selectie ook weer verplicht twee keer in de week gaan trainen, iets wat een minimaal vereiste is in de tweede klasse voor het behalen van de gestelde doelstellingen.
Daarnaast zal Yuki een belangrijke schakel zijn tussen het eerste team en de overeige teams van onze vereniging. Samen met de TC zal er ook gewerkt worden aan een vernieuwde opleiding en begeleiding van trainers en coaches”

Spanjer zegt komend seizoen met veel plezier als coach aan de slag te gaan bij Wolderwijd. “Mijn korfbalreis begon bij RDZ. Daarna heb ik gespeeld bij Antilopen en Revival. In al die jaren heb ik ook meerdere jeugdteams getraind, iets waar ik altijd veel energie en plezier uit heb gehaald.”

Sinds een jaar is Spanjer weer terug bij RDZ als speler, maar het coachen bleef trekken. “Bij Wolderwijd krijg ik nu de kans om mijn ambities als coach verder waar te maken.”

Als docent lichamelijke opvoeding neemt Spanjer ervaring mee in breed motorisch opleiden. In haar trainingen wil zij spelers individueel sterker maken, zodat zij elkaar beter aanvullen en het team als geheel groeit.

Over het nieuwe seizoen zegt zij: “Ik heb er ontzettend veel zin in om samen met het team, de club en de supporters een mooi en succesvol seizoen neer te zetten!”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.