
Badmintonclinics Koningspelen vallen in de smaak
SportZEEWOLDE - De opening van de Koningspelen 2026 door koning Willem-Alexander in Zeewolde afgelopen vrijdag trok veel aandacht. Dat weerhield lokale sportaanbieders op andere locaties er niet van om ook een bijdrage te leveren aan het stimuleren van bewegen en sporten door jongeren.
Zo verzorgden vrijwilligers Hennie, Ton, Volker, Jaap, Piet en Julia van de plaatselijke badmintonclub Zeewally enkele badmintonclinics voor kinderen van groep 7 in sporthal Zeewolderhoek.
In een korte tijd maakten de kinderen, vaak in oranje kledij, op plezierige manier wijze kennis met badminton. In drie onderdelen kwamen de opslag, het overslaan, en het trainingsmiddel Blazepod aan de orde.
Bij de opslag werd geoefend om de shuttle in een hoepel te laten landen, bij het overslaan was het de bedoeling de shuttle (voor de minder bedrevene kon het ook met een kleine ballon) zo lang mogelijk in de lucht te houden. En bij de blazepod werd de bij badminton zo belangrijke reactiesnelheid getest.
Met veel inzet werd er meegedaan aan genoemde onderdelen. De clinic werd afgesloten met vrij spelen. Moe maar tevreden gingen de kinderen naar huis.

























