
NK Tegelwippen: Wijkwethouder Hermans doet aftrap
AlgemeenZEEWOLDE - Zeewolde gaat de uitdaging aan in het nationale kampioenschap Tegelwippen en roept haar inwoners op om mee te doen.
Het belooft het een spannende competitie te worden. “We gaan de strijd aan met andere Nederlandse gemeenten. En vooral met de gemeenten Ermelo en Harderwijk”, meldt de gemeente Zeewolde. Welke gemeente zal de meeste tegels wippen en zo bijdragen aan een groenere leefomgeving?
Wijkwethouder Helmut Hermans trapte donderdag 21 maart samen met Aannemingsmaatschappij Van Gelder het NK Tegelwippen in Zeewolde af. Hiervoor haalden zij aan de Flevoweg tegels weg. In plaats daarvan komt er extra groen. Het nieuwe groen zorgt dat regenwater in de bodem kan zakken en zorgt ook voor koelte. Ook ontstaat zo meer ruimte voor de nieuwe bomen zodat die goed kunnen groeien. “Als het Centrumcarré af is, is het groen oppervlak in de straten rondom het centrum van Zeewolde vergroot met bijna 13%.”
Inwoners worden aangemoedigd om mee te doen met het NK Tegelwippen. “Deze periode is een mooie tijd om met de tuin aan de slag te gaan en de tegels in uw tuin te vervangen door bloemen, planten en struiken.” Voor inspiratie en tips kunnen inwoners terecht op de website van het NK Tegelwippen: www.nk-tegelwippen.nl/project/tegels-wippen-hoe-dan/
Het aantal tegels dat wordt vervangen door groen kan men met een foto op de website www.nk-tegelwippen.nl doorgeven. Deze tegels worden dan bij je gemeente opgeteld én maak je kans op mooie prijzen.


























