Afbeelding
Foto: Pixabay

Toeristenbelasting stijgt in Zeewolde maar met 2,2%

Algemeen

FLEVOLAND - Toeristen die overnachten in Flevoland betalen dit jaar gemiddeld 3,10 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is een stijging van 10,4% ten opzichte van vorig jaar. In Zeewolde was de stijging met 2,2% het laagste van de provincie, zo blijkt uit het jaarlijks terugkerende onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.

Alle Flevolandse gemeenten voerden een prijsstijging door, maar Urk steeg het hardst. In deze gemeente werd de toeristentaks dit jaar zelfs 25% duurder. De stijging in Flevoland is fors hoger dan in de rest van Nederland. Landelijk steeg het tarief namelijk met gemiddeld 7,9%.

Urk springt eruit met de grootste verhoging: toeristen betalen hier nu 2,00 euro per persoon per nacht in plaats van 1,60 euro. Dit is de stijging per gemeente:

  1. Urk: +25%
  2. Lelystad: +24%
  3. Noordoostpolder: +17,9%
  4. Dronten: +6,5%
  5. Almere: +5,4%
  6. Zeewolde: +2,2%


Almere koploper

In Flevoland betaalt een toerist gemiddeld 3,10 euro aan toeristenbelasting per persoon per nacht. Dit is meer dan in de rest van Nederland: het landelijk gemiddelde is 2,53 euro. Tussen de verschillende gemeenten zijn er echter grote verschillen. Almere blijft, net als vorig jaar, koploper met het hoogste tarief. Dit betaal je in de verschillende Flevolandse gemeenten:

  1. Almere: € 7,07
  2. Zeewolde: € 3,31
  3. Lelystad: € 3,10
  4. Urk: € 2,00
  5. Dronten: € 1,65
  6. Noordoostpolder: € 1,45
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.