
Wethouder Van de Beld tot senioren in Meermin: “Voorlopig geen fysieke hospice mogelijk”
· leestijd 1 minuut AlgemeenZEEWOLDE – Senioren zorgden ervoor dat de benedenzaal van De Meermin woensdagmiddag tot de laatste plaats bezet was. Reden was het bezoek van wethouder Erik van de Beld. Er waren genoeg vragen voor de portefeuillehouder Sociaal Domein over bijvoorbeeld wonen, voorzieningen en verkeer en vervoer. De middag werd georganiseerd door de ouderenbonden ANBO-PCOB en KBO en Welzijn Zeewolde.
Gebied Zevenster
Van de Beld kreeg direct in de gaten dat hij met zijn praatje goed bij de les moest blijven. Toen hij het had over ‘bouwen tot 2040’ dacht een van de aanwezigheden dat hij sprak over ‘bouwen na 2040’. “Dan zijn wij er niet meer”, werd er droogjes opgemerkt. De wethouder verduidelijkte dat er veel bouwplannen waren. “We zijn verhoudingsgewijs de snelst groeiende gemeente van Nederland”, deelde hij de zaal mee. Iemand vroeg waarom het gebied van de in 2017 gesloten en later afgebroken basisschool De Zevenster aan de Vlierbes dan nog altijd braak lag. Van de Beld erkende dat het hier een inbreidingslocatie betrof, maar dat de gemeenteraad elders prioriteiten had gesteld. “In dezelfde tijd kunnen we in de Polderwijk 400 woningen realiseren.” Daarmee had hij niet iedereen overtuigd. “Grond is schaars en deze is juist beschikbaar”, kreeg hij ten antwoord. “Goedkoper krijg je het niet en het zou ideaal zijn voor ouderen.”
Ontmoetingsmogelijkheden
Toen de vraag kwam of de voorzieningen meegroeiden met het inwoneraantal, kreeg Van de Beld hulp van Ramon Vos, manager vastgoed bij Woonpalet. Hij wees op buurtontmoetingsplekken, zoals een binnenhof en brede galerijen. Niet alles hoefde te zijn zoals Grand Café De Buren bij De Sfinx, maar daar werd wel het goede voorbeeld gegeven! Een 94-jarige bewoonster van de Cheops wilde weten waarom haar wooncomplex in dit verband achterbleef. Vos zei hierover niet te gaan, maar dit met een collega te zullen bespreken. Van de Beld sprak verder over de mogelijkheden die scholen in de verschillende wijken zouden bieden. De initiatieven moesten wat hem betreft echter wel uit de samenleving zelf komen. “De gemeente gaat het niet alleen doen. Als er ideeën zijn, kunnen we wellicht wel voor ondersteuning zorgen.”
Dubbele vergrijzing
Van de Beld benoemde verder nog de ‘hoge levensverwachting’ die Zeewoldenaren hebben. “We krijgen te maken met een dubbele vergrijzing: er komen meer ouderen en de ouderen worden gemiddeld ook nog eens ouder.” Tot teleurstelling van een deel van de zaal moest de wethouder meedelen dat Zeewolde nog niet toe is aan een fysieke hospice zoals Ermelo en Nijkerk die hebben: het aantal ‘gebruikers’ ervan is nog te gering om een dergelijke faciliteit rendabel te maken. “Maar er zijn wel mogelijkheden dat goed geïnstrueerde oproepkrachten bij mensen in de laatste levensfase thuiskomen”, gaf Van de Beld als alternatief. “Zij zouden dan in ieder geval de kinderen kunnen ontlasten.”
Een 85-jarige vroegere veehouder had ten slotte nog een klacht: de uitgang van de parkeerplaats Flevoplein ter hoogte van de Oostergo was heel onoverzichtelijk. Jolanda Aarssen (Welzijn Zeewolde), die woensdagmiddag de algehele leiding had, raadde hem dit bij de gemeente te melden. Als er meer van dergelijke signalen zouden komen, dan zou het onder de loep kunnen worden genomen.




































