Afbeelding
Foto: Titia Bron

Urk gastheer van Flevopenningen-gala, Zeewolde blijft zonder penning

Algemeen

URK - Op Urk vond afgelopen vrijdag de uitreiking van de Flevopenningen plaats te midden van 450 gasten. Een welkom door matrozen, een dansvoorstelling met lichtshow en een feestelijk diner zorgden voor de aankleding van de uitreiking 2025.

Het gala is dé plek waar ondernemend Flevoland samenkomt. Bedrijven met doorzettingsvermogen, creativiteit en visie met verhalen die inspireren.

Participatie Flevopenning

Na de toespraken van de commissaris van de Koning, de burgemeester van Urk, staatssecretaris Jurgen Nobel en de juryvoorzitter werd eerst de Participatie Flevopenning uitgereikt. Zes bedrijven toonden in korte films hoe zij een positieve bijdrage leveren aan de maatschappij: welk Flevolands bedrijf had zich het afgelopen jaar het meest onderscheiden in het kader van de Participatiewet en de banenafspraak: meer banen creëren moor mensen met een arbeidsbeperking?

Kramer Tweewielers uit Urk won de prijs. GildenGroen uit Zeewolde greep mis, ondanks de hoopvolle aanwezigheid van supporters uit het dorp.

Flevopenning Toponderneming

Daarna was de Flevopenning Toponderneming aan de beurt. Ook hier kreeg het publiek zes bedrijfsfilms te zien. De jury had het niet makkelijk omdat de aard van de bedrijven behoorlijk uiteenliep. Groothuisbouw uit Emmeloord sleepte de prijs in de wacht. Picomel uit Zeewolde, producent van innovatieve en duurzame babymelkpoeder, werd gepasseerd.

Wel werden de twee Zeewolder genomineerden door de vier aanwezige Zeewolder wethouders: Hermans, Scheffer, Van de Beld en Bron, met trots geprezen om hun inzet en mooie initiatieven voor de samenleving.

Pionierspenning

De pionierspenning, die vorig jaar in Zeewolde nog werd uitgereikt door prinses Laurentien, ging dit jaar naar Rapid Engineering uit Urk: een bedrijf met focus op innovatie binnen de voedselindustrie.

De volgende editie van de Flevopenningen vindt plaats in Almere. Mogelijk gaat Zeewolde dan alsnog met een prijs naar huis.

Opvallend was het vlinderstrikje van jurylid Marcel Achterberg uit Zeewolde, vervaardigd uit een jurk van zijn echtgenote Cora. Het accessoire verwees naar het thema van de avond: “a touch of blue”.
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.