Afbeelding
Foto: staatsbosbeheer

Bosgeluiden | Let extra op: de wintertijd is ingegaan!

Bosgeluiden

Bosgeluiden is een wekelijkse column van de boswachter. 

Let extra op: de wintertijd is ingegaan!

Afgelopen weekend is de klok weer verzet: de wintertijd is begonnen. Voor ons betekende dat een uurtje langer slapen in het weekend, al heeft de één daar wat meer moeite mee dan de ander. Voor de natuur is dat echter anders. Dieren kennen geen ‘wintertijd’; zij leven puur met het ritme van licht en donker en passen hun gedrag daarop aan.

Doordat wij mensen de klok verzetten, kunnen dieren in de war raken. Veel diersoorten hebben zich namelijk aangepast aan het dagelijkse ritme van de mens. Wanneer dat ritme plotseling verandert, bijvoorbeeld door de overgang naar wintertijd, zorgt dat voor problemen. Dit geldt vooral voor dieren die wegen oversteken. Zij vermijden doorgaans de drukke momenten van de ochtend- en avondspits, maar als die spitsen ineens een uur eerder of later plaatsvinden, raken hun vaste patronen verstoord.

Het gevolg is dat er in de weken na het ingaan van de wintertijd vaker aanrijdingen met dieren plaatsvinden. Daarom is het belangrijk om de komende tijd extra alert te zijn, zeker tijdens de spits. Zie je overstekend wild? Verminder dan je snelheid en geef de dieren de ruimte.

Boswachter Rob Koetsier

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Everhard Zwart
Everhard Zwart sluit orgelserie af in Grote Kerk Harderwijk Lezersnieuws Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
Gevuld speculaas van Bakkerij De Toren uitgeroepen tot beste van Flevoland Zakelijk nieuws lokaal Instagram 5 uur geleden
Afbeelding
Familie Hoving ontvangt prijs dierendagactie Nieuws Instagram 5 uur geleden
azc Bosruiterweg
Zeewolde vangt al vier keer zoveel asielzoekers op: Liberaal stelt kritische vragen over extra opvang Nieuws 11 uur geleden
Afbeelding
Kansen op werk in klantcontact nemen ook in Flevoland af Algemeen 12 uur geleden
Maxime Heijmerink
Pianovirtuoos Maxime Heijmerink met soloconcert ‘Poëzie en Extase’ in Randmeerconcert Lezersnieuws gisteren
Zeewolde staat niet met de rug naar Flevoland.
Zeewolde Liberaal: provinciale besluiten raken direct de toekomst van Zeewolde Lezersnieuws Ingezonden 15 okt, 18:06
Afbeelding
Wout Jansen lijsttrekker Sterk Lokaal Flevoland voor Statenverkiezingen Verkiezingen 2027 15 okt, 16:32
Afbeelding
Stroomnet Zeewolde minst overbelast van Flevoland, toch wachtlijst voor bedrijven Nieuws 15 okt, 15:24
Digitale krant