Afbeelding
Foto: Theater Na de Dam JONG

Voorstelling ‘FOUT’ brengt jongerenverhaal tot leven op het terrein Kamp Amersfoort

· leestijd 1 minuut Cultuur

ZEEWOLDE / AMERFSOORT - De 14-jarige Joël Scholma uit Zeewolde doet op zondag 3 mei mee aan een jongerenproject van Theater na de Dam bij Nationaal Monument Kamp Amersfoort. De voorstelling, getiteld ‘FOUT’, wordt gespeeld om 11.30, 13.30 en 15.30 uur.

‘FOUT’ gaat over de periode na de bevrijding, toen Kamp Amersfoort werd gebruikt als kamp voor verraders. De voorstelling stelt indringende vragen over schuld, straf en de gevolgen voor volgende generaties. Wat betekent het als je vader tijdens de oorlog bewaker was in Kamp Amersfoort? En ben jij dan ook fout? De voorstelling bestaat uit een wandeling rondom het kamp.

Joël speelt niet alleen mee met Theater na de Dam, maar is ook actief bij twee andere theatergroepen in Zeewolde. Zijn interesse in theater én de Tweede Wereldoorlog bracht hem bij dit project.

“Via een vriendin van mijn moeder kwam ik in aanraking met Theater na de Dam,” vertelt Joël. “Zij had de voorstelling twee jaar geleden bezocht en dacht dat het goed bij mij zou passen, omdat ik graag toneelspeel en geïnteresseerd ben in de Tweede Wereldoorlog. Vorig jaar ben ik gaan kijken en dat vond ik zo bijzonder en leuk, dat ik me dit jaar heb aangemeld om zelf mee te doen.”

De voorstelling is gemaakt in het kader van Theater na de Dam, met en door jongeren uit Amersfoort en omgeving. Joël is de enige speler uit Zeewolde.
Bijna 400 jongeren in ruim 50 projecten door heel Nederland zetten zich tijdens deze 17e editie in om de Nationale Herdenking op 4 mei van extra betekenis te voorzien.

De jongeren werken onder begeleiding van professionele theatermakers. Ze spreken met ooggetuigen of familieleden van ooggetuigen en gebruiken deze verhalen, samen met ander bronmateriaal over de Tweede Wereldoorlog, als basis voor hun voorstellingen.

Voorstelling ‘FOUT’
Datum: zondag 3 mei
Tijden: 11.30, 13.30 en 15.30 uur
Locatie: Nationaal Monument Kamp Amersfoort

Meer informatie en tickets: kampamersfoort.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.