Afbeelding
Foto: NMF Flevoland

Bespaar energie: Houd je winkeldeur dicht!

· leestijd 1 minuut Ingezonden

FLEVOLAND -  Bespaar energie met een dichte deur. Dat is het advies van NMF Flevoland aan winkeliers. “Houd bij koude dagen de deur dicht, zodat de warmte niet ontsnapt. Doe het samen met andere winkeliers. Zo geef je samen een signaal dat ook met een dichte deur de klant meer dan welkom is.”

Als alle winkels in Flevoland dit doen kan er enorm veel energie bespaard worden. Doe daarom ook mee via: www.ikdoemeejijook.nl.  en meld je aan voor deze challenge! “Ga je shoppen? Tip: bezoek dan ook zeker winkels die open zijn met een dichte deur.”

Waarom winkeldeuren dicht houden?

Winkeldeuren staan vrijwel altijd open, zelfs wanneer de verwarming of airco aan staan. De opgewekte warmte ontsnapt dan vaak weer direct via de deur naar buiten. Dit is zonde en kost bovendien veel energie. Verlaag de energierekeningen en doe samen de winkeldeur dicht. Dit kan wel tot wel 20% besparen! “Wil jij met jouw winkel net zoveel energie besparen? Doe mee aan de challenge via: www.ikdoemeejijook.nl. Iedere winkelier die meedoet krijgt tips en tricks om nog meer energie te besparen.”

Samen de winkeldeur dicht

Verschillende winkeliers geven al het goede voorbeeld. Met een bordje ‘open’ laat de winkelier zien dat deze open is, maar wel vanwege energiebesparing de winkeldeur dicht houdt. Uit onderzoek is gebleken dat het gesloten houden van deuren niet leidt tot een afname van het winkelbezoek, al is het wel raadzaam duidelijk te communiceren dát je open bent als winkel.

Winkels kunnen door hun deuren dicht te houden gemiddeld 30,3 kWh per m2 besparen per jaar. Voor een winkel van 200m2 komt dit neer op een besparingspotentieel van 6.069 kWh op jaarbasis. Stel je nu voor dat alle winkels in heel Flevoland, met een totaal aan oppervlak van 818.200 m2, de winkeldeuren dicht houden dan levert dit een besparing op van 25 miljoen kWh en 13 miljoen CO2. 

Natuur en Milieufederatie Flevoland (NMFF) organiseert samen met haar lidorganisaties, overheden, bedrijven en andere organisaties challenges gericht op het verkleinen van de Flevolandse voetafdruk. Wekelijks is er een nieuwe challenge om aan mee te doen. Meer info: www.ikdoemeejijook.nl

N

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal 5 uur geleden
COPYRIGHT MARCEL JURIAN DE JONG
Gratis workshop Reizen met openbaar vervoer Algemeen 6 uur geleden
Vlnr: Ghislaine de Rondt, Stephanie van Baggum, Gini Smits (presentatie)en Jan Ippel.
Dorpsdichter Jan Ippel wint derde prijs bij Poëtry Slam in Lelystad Algemeen Instagram 7 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.