Kleinschalig voedselbos
Kleinschalig voedselbos Foto: Vera Greutink

Lezing Groei en Bloei: Voedselbos op kleine schaal

Lezersnieuws Ingezonden

HARDERWIJK – Vera Greutink houdt op dinsdag 27 januari een lezing bij Groei & Bloei over het aanleggen van een voedselbos in een kleine tuin. De bijeenkomst vindt plaats in De Kiekmure aan de Tesselschadelaan 1 en begint om 19.45 uur.

Volgens Greutink hoef je geen grote lap grond te bezitten om een voedselbos te realiseren. Ook op beperkte schaal is het mogelijk om met meerdere plantlagen een eetbare tuin te creëren. In haar lezing legt ze uit hoe fruitbomen, struiken, vaste groentes, kruiden en klimplanten kunnen worden gecombineerd tot een tuin die niet alleen aantrekkelijk oogt, maar ook onderhoudsarm, klimaatbestendig en bevorderlijk voor de biodiversiteit is.

Vera Greutink is moestuinier, groenschrijver en ontwerper van eetbare tuinen. Vanaf 1999 tuiniert ze volgens de principes van de permacultuur.  Ze schrijft voor verschillende Nederlandse en Engelse tuintijdschriften. Na het succesvolle ‘Tuin smakelijk!’ (2015) kwam in 2024 haar tweede boek uit ‘Vera’s moestuin, permacultuur van maand tot maand’.

Tijdens de lezing vindt ook een zadenruilbeurs plaats. De toegang is gratis voor leden van Groei & Bloei, inclusief één introducé. Niet-leden betalen 5 euro. Koffie, thee en frisdrank in de pauze worden aangeboden door de organiserende afdeling.

Meer info: harderwijk.groei.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.