
VV Zeewolde tankt zelfvertrouwen dankzij grote bekerzege op SV Lelystad
· leestijd 1 minuut SportZEEWOLDE – VV Zeewolde is het bekertoernooi voorafgaand aan de competitie uitstekend begonnen. SV Lelystad ’67 werd met grote cijfers naar huis gestuurd door de formatie van Carl Aventurin: 8-0.
Vorig seizoen zaten Zeewolde en Lelystad nog bij elkaar in de competitie. De Lelystedelingen kampten echter met spelersgebrek en leden elke wedstrijd grote nederlagen, met als absoluut dieptepunt die tegen EFC ’58 op 29 oktober (13-0!).
Al voor de winterstop trok het bestuur van de club het elftal uit de competitie, met als argument dat er geen representatief team meer op de been kon worden gebracht. SVL gaat in het nieuwe seizoen een hernieuwde poging wagen, echter moet dat dan wel in een klasse lager, in dit geval de vierde. Dit neemt niet weg dat derdeklasser VV Zeewolde de ploeg zaterdagmiddag kon tegenkomen in de bekercompetitie. Voor de bezoekers was het goed dat het nog geen competitiewedstrijd was, want zij werden opnieuw op een monsternederlaag getrakteerd: 8-0.
Bij rust was de stand reeds 4-0. Voor VVZ was het een mooie oefenpot. Trainer Carl Aventurin greep de gelegenheid aan nieuwe spelers de gelegenheid te geven zich in te passen in zijn team. Sommige goals waren het resultaat van een fraai uitgespeelde aanval, al legden de soms wel zeer zwak verdedigende gasten de thuisploeg ook regelmatig geen strobreed in de weg. Het was dat de keeper van SVL regelmatig nog enkele knappe reddingen verrichtte, anders zouden de dubbele cijfers zijn gehaald.
De goals voor VVZ werden zaterdagmiddag gemaakt door Yannick van Zwam (5e minuut), Karim Arzini (15. en 58.), Jonas Katshima (26.), Nassim el Ablak (41.), Ivor Wolters (48.), Pino Wouters (57.), en Julian de Roder (86.). “Ik denk dat we onszelf op een positieve wijze hebben kunnen presenteren aan het thuispubliek”, aldus de tevreden trainer Aventurin na afloop. “Elke debutant heeft een goal gemaakt en meerdere assists gegeven. Het publiek heeft zich bij vlagen kunnen vermaken en zal geïnteresseerd zijn in de ontwikkelingen dit seizoen.”
De andere wedstrijd in de bekerpoule Groep 2 tussen de vijfdeklassers VV Hulshorst en VV Kampen eindigde in een 2-2 gelijkspel. De komende twee wedstrijden in de bekercompetitie speelt VVZ uit, eerst op zaterdag 9 september bij VV Kampen en een week later bij VV Hulshorst.


























