Uitdagingen op de Grote Trap
Uitdagingen op de Grote Trap Foto: Fietssport.nl

Toerfietsevenement Omloop Flevoland gaat voor de wind

Sport

FLEVOLAND – TC Flevoland houdt op zondag 22 juni de Omloop Flevoland en de Strade Bianche Flevoland. Beide toerfietsevenementen trekken samen zo’n 500 deelnemers die routes afleggen door Oostelijk, Zuidelijk en deels Noordelijk Flevoland.

De Omloop Flevoland is het oudste toerfietsevenement van de provincie. Deelnemers starten vanaf Sportpark Schouw in Lelystad en kiezen uit afstanden van 65, 95, 125 of 175 kilometer. Alleen de langste route voert deels door de Noordoostpolder. De routes zijn volledig uitgepijld, behalve de 175 kilometer, en ook te volgen via GPX-bestanden.

De Strade Bianche Flevoland is een jonger evenement, maar wint jaarlijks aan populariteit. Deelnemers rijden hier over grotendeels onverharde paden, verdeeld over drie afstanden: 55, 75 of 95 kilometer. Deze ritten zijn alleen via GPX te volgen.

Nieuw dit jaar is een classificatiesysteem voor uitdagende stroken, geïnspireerd op de kasseienstroken van Parijs-Roubaix. Elke strook krijgt sterren toegekend, afhankelijk van de zwaarte. “Zo’n strook met flinke tegenwind voelt aan als een beklimming,” aldus organisator Wil Dennissen. Hij noemt in het bijzonder de Muur van Woei en de Col du Vent als memorabele segmenten.

Langs de routes zijn verzorgingsposten ingericht waar deelnemers kunnen bijtanken. Dennissen: “We gaan er weer een mooie fietsdag van maken waarbij het de deelnemers in alle opzichten voor de wind zal gaan.”

Meer informatie en inschrijving:
www.omloop-flevoland.nl
www.facebook.com/omloopflevoland

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Ook de tweede wandeldag bleef het niet droog, maar  toch bleven de deelnemers goedgemutst.
Poncho’s aan en gaan: natte start voor Avondvierdaagse Zeewolde Algemeen 4 uur geleden
Afbeelding
Omloop en Strade Bianche Flevoland vieren 40-jarig jubileum met vernieuwde routes Sport 5 uur geleden
Studenten aan de slag op moestuincomplex De Nes
studentenvereniging S.E.N.E.C.A. maken hun handen (en meer) vuil bij Moestuinvereniging De Woelakkers Lezersnieuws Ingezonden Instagram 6 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.