Afbeelding
Foto: Onder ons gesproken

Afronding weekpolls ‘Onder ons gesproken...’

Verkiezingen 2026

ZEEWOLDE - Bijna 290 deelnemers vulden de laatste weekpoll van ‘Onder ons gesproken...’ in. Dit aantal vertegenwoordigt iets meer dan één procent van alle Zeewoldenaren. Zes weken lang boden deze peilingen inzicht in mogelijke stemvoorkeuren en belangrijke thema’s rondom de gemeenteraadsverkiezingen.

Resultaten van deze zesde week laten opnieuw diverse verschuivingen zien in politieke voorkeuren. Omdat uitkomsten sterk samenhangen met wie er die week specifiek meedoet, toont de rode balk in de grafiek een gemiddelde over de afgelopen drie weken. Inwoners kunnen hiermee voor zichzelf een beeld vormen van trends binnen deze kleinschalige lokale peiling.

In de slotweek stonden partijslogans centraal. De slogan van de ChristenUnie bleek met 28% de meeste aansluiting te vinden. De slogans van de VVD en Leefbaar Zeewolde volgden daarop met respectievelijk 27% en 23%. Opvallend is dat slogans waarin de dorpsnaam wordt genoemd als krachtiger worden ervaren. Tegelijk geven veel respondenten aan dat een slogan geen rol speelt bij het maken van hun uiteindelijke keuze.  

Het hoofddoel van deze polls was het vergroten van de betrokkenheid bij de gemeenteraadsverkiezingen, met de hoop dat dit jaar meer mensen gaan stemmen dan de 53% van vier jaar geleden.

Met deze laatste weekpoll maakt ‘Onder ons gesproken...’ de balans op en verschuift de focus naar de maandpeilingen. Vanaf 20 maart richten alle activiteiten zich op de verkiezingsuitslag. Inwoners vanaf 16 jaar die mee willen praten over alles wat er in Zeewolde gaande is, zijn van harte welkom om zich aan te melden voor het OOG-panel. Dit kan via de link tally.so/r/n9M77 of via de onderstaande QR-code:


- QR code Onder Ons gesproken


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.