Een rookpluim trekt over het Wolderwijd richting Zeewolde.
Een rookpluim trekt over het Wolderwijd richting Zeewolde. Foto: Janneke Huisman

Grote natuurbrand bij ’t Harde, rook tot ver in de regio zichtbaar: A28 afgesloten

112 Instagram

‘T HARDE – Op het artillerieterrein van schietkamp ’t Harde is woensdag rond 11.30 uur een grote natuurbrand uitgebroken. De brandweer heeft direct opgeschaald naar GRIP 2 om het vuur onder controle te krijgen. Rookwolken zijn in de wijde omgeving zichtbaar. In Zeewolde zorgde de overtrekkende rookwolk voor stankoverlast en smog.

De Veiligheidsregio Flevoland gaf rond 13.00 uur een NL-Alert uit vanwege de natuurbrand. Inwoners van Biddinghuizen, Dronten, Zeewolde en Almere wordt aangeraden om ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten, omdat de rook over hun woonplaatsen trekt. 

<p>De rookpluim was in Zeewolde op verschillende locaties goed te zien. </p>
De rookpluim was in Zeewolde op verschillende locaties goed te zien. (Foto: Hanneke Adam)

De brand ontstond op het oefenterrein tussen Epe en ’t Harde en breidde zich snel uit in het droge natuurgebied. Hulpdiensten zetten grootschalig in en werken vanuit meerdere locaties om de brand te bestrijden.

Met de opschaling naar GRIP 2 is het Regionaal Operationeel Team gealarmeerd voor de coördinatie op afstand, terwijl op de plaats van de brand een Commando Plaats Incident de inzet aanstuurt.

Brandweerkorpsen uit de regio ondersteunen bij het indammen van het vuur om verdere verspreiding te voorkomen. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.

Update

Rijkswaterstaat meldt dat de A28 tussen Zwolle en Amersfoort ter hoogte van Wezep en ’t Harde in beide richtingen is afgesloten. Verkeer wordt omgeleid via Apeldoorn. Het is nog niet bekend hoelang de afsluiting duurt.

Afbeelding
Afbeelding
A28
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.