
Nog niet zwemmen bij het Lanterstand
AlgemeenZEEWOLDE - De gemeente adviseert inwoners nog steeds om niet te zwemmen bij het Lanterstrand. “Het strand is door de provincie dit jaar (nog) niet aangewezen als officiële zwemlocatie, het zwemwater is nog niet van voldoende kwaliteit.” Wandelen, vogels bewonderen, genieten van de omgeving en het uitzicht kan wel. “Ook kan het strand gebruikt worden om te zonnen, spelen en sporten in het zand.”
E-coli bacteriën
Het Lanterstrand is ongeveer vijf jaar geleden aangelegd. Het water wordt in het zwemseizoen, van april tot september, elke twee weken onderzocht in een laboratorium. “Uit onderzoek van de afgelopen vier jaar blijkt dat de waterkwaliteit over het algemeen goed is. Helaas zijn er elk jaar één of twee metingen waaruit blijkt dat het water niet schoon genoeg is. Er zijn dan teveel E-coli bacteriën (poepbacteriën) in het water. Mensen kunnen daar ziek van worden. Om geen risico te lopen, geldt daarom het advies om hier niet te gaan zwemmen”, meldt de gemeente.
Oorzaak
De gemeente heeft onderzocht wat de oorzaak is van die uitschieters in de hoeveelheid E-coli bacteriën. “Waarschijnlijk komt dat door de poep van watervogels, gecombineerd met een slechte doorstroming van het water. Watervogels verjagen mag niet of is heel moeilijk uit te voeren.” De oplossing wil de gemeente daarom vinden in het verbeteren van de doorstroming van het water. Er wordt nu onderzocht of dat mogelijk is door een pomp te plaatsen in één van de buizen die onder de toegangsweg loopt naar de Tulp. De gemeente verwacht daar over een aantal maanden duidelijkheid over te hebben.
Nog niet zwemmen
Als besloten wordt om de pomp te plaatsen, dan neemt de uitvoering ook nog wat tijd in beslag. “Vandaar dat het Lanterstrand helaas ook deze zomer nog niet geschikt is om te zwemmen.”




























