
Zeewolde verandert op Pinkendag in één groot dweilorkest
· leestijd 1 minuut AlgemeenZEEWOLDE - Het centrum van Zeewolde verandert op zaterdag 6 september in één groot muzikaal feestterrein. Tijdens Zeewolde bij de Pinken – beter bekend als Pinkendag – vindt namelijk de vierde editie van het Dweilorkestfestival plaats. Verwacht vrolijke trompetten, scheurende saxofoons, dreunende trommels en hier en daar een onvermijdelijke polonaise. Organisator en thuisorkest Nep-Tunes uit Zeewolde belooft een dag vol gezelligheid, verrassende klanken en muzikale verbroedering.
Het idee om een dweilorkestfestival te organiseren ontstond uit enthousiasme binnen de Nep-Tunes. “Omdat we zelf ook op bezoek gaan in andere steden met dit soort evenementen, vonden wij dat dit ook past bij Zeewolde. Doordat we op verschillende plekken komen, hebben we de leuke en positieve aspecten van die organisaties zoveel mogelijk overgenomen en toegepast in Zeewolde”, vertelt Tobias Schagen van de PR-commissie van organisator Nep-Tunes.
Klein begonnen
Het festival startte bescheiden tijdens de Havendagen in 2022. “We begonnen klein, met slechts twee dweilorkesten, maar de sfeer was heel gezellig en dat was het belangrijkste,” aldus Tobias. Sinds 2023 is het evenement gekoppeld aan Pinkendag – een bewuste keuze. “Dat is dé dag waarop Zeewolde massaal op de been is. Voor ons de beste dag om erbij aan te sluiten en muzikaal uit te breiden. Als Nep-Tunes werden we al een aantal jaar gevraagd om naast de shantykoren onze klanken te laten horen op het podium bij de Pinken. Muziek is dus geen vreemde gast op Pinkendag, dus het was logisch om het festival hieraan te verbinden.”
Acht deelnemers
Het evenement is naar eigen zeggen uniek in Flevoland en trekt inmiddels ook deelnemers van buiten de provincie. Waar in 2023 nog drie orkesten meededen, staan er dit jaar maar liefst acht op het programma. Vijf daarvan zijn nieuw in Zeewolde. Publiekslieveling én jurywinnaar van vorig jaar, It Sil Heve uit Leeuwarden, komt zijn titel verdedigen. Foutje Bedankt! uit Den Haag maakt dit jaar zijn debuut in het dorp– een orkest dat volgens de Nep-Tunes garant staat voor “veel plezier en bijzondere muziek.”
Programma
Het festival begint om 10.00 uur. De dweilorkesten spelen op verschillende plekken in het centrum, vooral bij de horeca. Drie orkesten trekken naar RCN Zeewolde, waar de brasserie speciaal eerder opent voor vroege vogels. Om 16.15 uur volgt de grande finale: een gezamenlijke afsluiting met ruim 120 muzikanten op het Kerkplein, inclusief prijsuitreiking van zowel de jury- als de publieksprijs.
De jury bestaat uit Jelle Oorbeek, voorzitter en dirigent van Blue Seals Zeewolde, en Jan Ippel, dorpsdichter en voormalig muzikaal begeleider van Shantykoor Zeewolde. Zij letten op muzikaliteit, originaliteit en vooral: hoe goed de orkesten het publiek weten te vermaken.
Meer dan alleen luisteren
Het Dweilorkestfestival draait niet alleen om muziek, maar ook om ontmoeting. “We willen dat mensen genieten van muziek, eten, drinken, elkaar en van Zeewolde,” aldus Tobias. “Misschien inspireert het zelfs om lid te worden van een van de muzikale verenigingen in ons dorp. Muziek verbindt, dat proberen we tijdens Dweilfestival Zeewolde te laten zien.”






























