
In the picture (668): Paul Vernes
· leestijd 1 minuut AlgemeenIn deze rubriek geeft iedere week een Zeewoldenaar het stokje over aan een andere inwoner.
Aflevering 668: Paul Vernes (aangewezen door Marloes van der Noll-ten Have).
Naam: Paul Vernes.
Leeftijd: 47.
Geboorteplaats: Rotterdam.
Woont in Zeewolde sinds: 2019.
Burgerlijke staat: Gehuwd.
Kinderen: Twee heerlijke dochters.
Beroep: Fiscalist.
Sport: Fitness.
Hobby’s: Bergbeklimmen en het bespelen van mijn trompet.
Levensmotto: Wees aardig voor een ander, je weet nooit welk figuurlijke rugzak mensen meedragen.
Favoriete muziek: Van jazz tot pop & klassiek tot alternatieve muziek.
Die tijd zou ik graag over willen doen: Ik ben niet zo’n ‘wat als’ type en kijk graag vooruit.
Dat heb ik vooral van m’n ouders meegekregen: Als je iets doet, doe het dan goed.
Dat heb ik juist van m’n kinderen geleerd: K-pop is cool, pappa!
Nieuws dat me afgelopen tijd raakte: De beslissing omtrent de megakazerne.
Hoe kijk je tegen de kazerne aan? Ik vind de afwegingen wel begrijpelijk, naar dat gaat wel impact hebben. Alleen 3 m onder NAP, daar zal over nagedacht zijn.
Hier kijk ik naar uit: Hopelijk ontstaat er door groei ook meer kwalitatief aanbod van middelbare scholen, horeca en winkelaanbod.
Ik zou wel een dag willen ruilen met: Andermans gras is zelden groener.
Ik koos voor Zeewolde omdat: De ruimte, het groen en het water.
Favoriete jaargetijde: Voorjaar.
Volgende vakantie gaat naar: Richting de bergen.
Mijn kleine bijdrage aan klimaatverbetering: Zonnepanelen, scheiden van afval.
‘Diftar’ moet stroom restafval verminderen: Begrijpelijk, maar minder verpakkingsmateriaal aan de voorkant lijkt mij een effectiever topic. Voorkomen is beter dan genezen.
Nieuw kabinet moet bestaan uit: Zucht. Ik mis een gedegen plan waar we over twintig jaar willen staan met duidelijke keuzes.
Tip voor Haagse politiek: Focus op de inhoud & minder op populariteit.
Wel of geen landelijk vuurwerkverbod: Wel. Tradities zijn mooi, maar het hedendaagse vuurwerk geeft op veel fronten dusdanig veel overlast dat dit niet meer te rechtvaardigen is. Niet meer van deze tijd. Wel zal illegale handel ook Europees opgepakt moeten worden voor een effectief verbod.
Het feit dat ik door Marloes van der Noll-ten Have werd aangewezen voor ‘In the picture’:
Je hebt longcovid gehad. Hoe is jouw herstel hierin gegaan? (vraag Marloes): Door longcovid heb ik drie jaar veel niet kunnen doen. Dat was fysiek en mentaal lastig. Voordeel was wel dat er tijd was voor reflectie. Ik wilde al langer alpiene beklimmingen doen. Nu het een stuk beter gaat, ben ik gericht gaan trainen en dat gaan doen. De rust, de imponerende omgeving, de eenheid met de natuur, de elementen en de sportieve uitdaging vind ik geweldig. Uiteraard doe ik dat met een gids, veiligheid voorop natuurlijk. Helaas is longcovid nog een groot probleem in onze samenleving. Afgezien van mijn persoonlijke motivatie hoop ik hiermee ook anderen (met longcovid) te inspireren.
Volgende keer in the picture: Eibert Seine.
Mijn vraag aan hem: Jij woont al lang in Zeewolde. Hoe kijk jij aan tegen de groei van de gemeente over de jaren?































