Afbeelding
Willem Jan de Bruin

Stem van de luisteraar als grootste prijs

· leestijd 2 minuten Algemeen Instagram

ZEEWOLDE – Ze ging niet met de hoofdprijs aan de haal. Maar alleen al de nominatie voor de Gouden Radioring in de categorie populairste presentator voelt voor Jorieke Eijlers uit Zeewolde als een enorme waardering. De presentatrice van het programma Thijs & Jorieke van het station Groot Nieuws Radio legt in deze editie van Zeewolde Actueel uit waarom ze de stem van de luisteraar, aan wie ze de onderscheiding dankt, zo waardeert. En wat het geheim is van haar programma.

(door Christiaan Schutte)

Daarvoor verdient ze overigens niet alleen de credits. De nominatie straalt ook af op het team, onder wie programmamaker Thijs Noorlandt, die net als Eijlers in Zeewolde woont. De crew zorgt voor een bijzonder concept. Eijlers: “Groot Nieuws Radio is niet een heel grote zender. Tegelijkertijd hebben we een heel trouwe achterban en die heeft massaal gestemd.”

Eijlers voelt zich bevoorrecht bij Groot Nieuws Radio en is in haar element. “We krijgen geen subsidie. Toch slagen we erin een uniek geluid te laten horen met een duidelijke christelijke signatuur.” Dat laatste is een vaste, maar wel brede pijler. Eijlers verwoordt het als volgt: “Iedereen die wat met Jezus heeft, zien we graag in de studio.”

Bij de interviews die Eijlers doet, heeft ze vaak het gevoel dat ze op de eerste rij zit. De gesprekken gaan over alle facetten van het leven en dan op het snijvlak van geloof en psychologie. Veel wijze mensen als sprekers, schrijvers en denkers komen voorbij, maar ook ‘knettergoede’ psychologen. “Het mooie vind ik dat de gesprekken soms op zielsniveau zijn. Tegelijkertijd wordt er zeker ook gelachen.” Daarmee is er dus voldoende lucht in het programma. Een ontmoeting die veel indruk heeft gemaakt, was die met de voormalige zanger van de christelijke band Sela. Eijlers: “Hij heeft een moeilijke en zware tijd doorgemaakt. Geestelijk heeft het hem ook weer wat geleerd. Ja, dat gaat ook om het afscheid nemen van het oude en het omarmen van nieuwe gedachten. Tijdens zulke gesprekken probeer ik mijzelf ook altijd open te stellen voor de ander.”

Eijlers maakt soms ook series van meerdere afleveringen, zoals met coach en spreker Arie de Rover. Een interessant thema dat daarbij voorbij is gekomen, is zekerheid. Eijlers: “Als mens zoeken we vaak zekerheid in van alles en nog wat.  Wat ons nooit écht de zekerheid gaat geven waar we naar op zoek zijn. Vreemd genoeg is dat we als christen het soms het laatste bij God zoeken, terwijl we daar juist zouden moeten beginnen.”

Voor het komende jaar heeft Eijlers een nieuwe missie, onder het mom van: ‘jij bent anders, wat interessant’. Waar het de radiomaakster daarbij om gaat, is dat het in tijden van polarisatie juist heel goed is om naar de ander te luisteren en hoe diegene in het leven staat. Als je de ander meer in zijn context begrijpt, dan ontstaat er verbinding. In alles blijven de programma’s die Eijlers maakt – samen met Noorlandt, – inspirerend en bemoedigend. “We vinden het belangrijk om mensen hoop te geven.”  Eijlers ziet de nominatie voor de Radioring daarbij als een extra motivatie om daarmee door te gaan.

Over de Gouden Radioring

Groot Nieuws Radio wist tien jaar geleden al eens de Gouden Radioring te winnen met het programma Blessings. Daarna deed het station tien jaar niet mee met deze verkiezing en wonnen programma’s zoals de 538 ochtendshow en Mattie & Marieke. Eijlers was genomineerd in de categorie voor de populairste presentator. In de categorie populairste programma was van Groot Nieuws Radio het programma De Nieuwe Morgen in de finale gekomen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Silver Groove bestaat uit Fons Bouwman op toetsen, Irene Rutjes als zangeres en Rob Emmens op gitaar.
Silver Groove debuteert in Zeewolde tijdens Koningsdag en 5 mei Evenement Instagram 20 apr, 15:37
Bites & Business: voor ondernemende vrouwen
Bites and Business Veluwse Vallei en Amersfoort organiseren gezamenlijk diner in Nijkerk Lezersnieuws Ingezonden 20 apr, 11:49
Podium U4 Medemblik
29er zeiler Lahuis grijpt podium en plaatst zich voor WK en Nationaal Talent Team Lezersnieuws Ingezonden Instagram 20 apr, 11:35

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.