Willeke, met de 'microfoontrofee' die ze ontving ter gelegenheid van 15 jaar Pinkendag
Willeke, met de 'microfoontrofee' die ze ontving ter gelegenheid van 15 jaar Pinkendag Foto: Zeewolde Actueel

Al 24 jaar de stem van Pinkendag: Willeke

· leestijd 1 minuut Cultuur

ZEEWOLDE – Er zijn mensen die zó bij een evenement horen dat het moeilijk voor te stellen is hoe het zonder hen zou klinken. Voor veel bezoekers van ‘Zeewolde bij de Pinken’, in de volksmond Pinkendag, is Willeke de Ruijter - Grijsen zo iemand. Dit jaar zit zij, – boerendochter! – voor de 24e keer als omroepster en ‘spreekstalmeester’ in de geluidswagen, “en ik heb het mooiste uitzicht van allemaal!”

Al bijna een kwart eeuw geeft Willeke met haar stem, enthousiasme en betrokkenheid richting aan een van de meest karakteristieke dorpsfeesten van Zeewolde. Wie haar kent, weet dat haar betrokkenheid verder gaat dan het aankondigen van een volgende rubriek of het noemen van een prijswinnaar. Spreken, mensen verbinden, overzicht houden en anderen in hun kracht zetten: het zijn kwaliteiten die als een rode draad door haar leven lopen. In haar werk als verpleegkundige, docent en coach, maar evenzeer in haar vrijwillige inzet voor Pinkendag.

Passie als rode draad
Willeke is iemand die zichtbaar energie krijgt van mensen, van het begeleiden, uitleggen en aanmoedigen. In haar professionele leven kreeg die passie verschillende vormen. Als verpleegkundige stond de zorg voor mensen centraal. Als docent kwam daar het overdragen van kennis bij, en als coach in groepsdynamiek richt zij zich op het helpen van mensen om zelf stappen te zetten en hun mogelijkheden te ontdekken. Het zijn rollen die op het eerste gezicht verschillend lijken, maar voor Willeke duidelijk met elkaar verbonden zijn. Steeds opnieuw draait het om aandacht, communicatie en betrokkenheid, om goed luisteren én op het juiste moment het woord nemen. Juist daarom past haar rol als spreekstalmeester bij Pinkendag zo goed. Daar is zij niet alleen degene met de microfoon. Zij is degene die de dag van woorden voorziet, de verschillende onderdelen aan elkaar praat en het publiek meeneemt in wat er in en rond de ring gebeurt. Met kennis van zaken, maar vooral met gevoel voor de mensen om haar heen.

Willeke in actie tijdens Pinkendag
Willeke in actie tijdens Pinkendag (Foto: André de Ruijter)

De stem bij de ring
Pinkendag is in de loop van jaren uitgegroeid tot een vaste waarde in Zeewolde. Het heeft als belangrijk uitgangspunt de ontmoeting tussen boer en burger. Het groeide uit tot een dag waarop de agrarische sector zich toont, jong en oud hun dieren presenteren en het centrum van Zeewolde in het teken staat van ontmoeting, trots en gezelligheid. Dat maakt de rol van spreekstalmeester ook bijzonder. Wie de keuringsring niet van binnenuit kent, heeft iemand nodig die vertelt wat er gebeurt. Waarom is een bepaalde rubriek bijzonder? Wat komt er kijken bij het voorbrengen van een kalf? En waarom is een prijs of prestatie van betekenis? Willeke weet die brug te slaan. Tussen kenners en nieuwsgierige bezoekers, tussen deelnemers en publiek, tussen de spanning in de ring en de ontspannen sfeer daaromheen. En zolang Willeke de microfoon ter hand neemt en de volgende rubriek aankondigt, klinkt Pinkendag voor veel Zeewoldenaren waarschijnlijk precies zoals Pinkendag moet klinken: vertrouwd, betrokken en vol enthousiasme.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.