Afbeelding
Foto: Harrold Snippert

Eerste prijs en promotie voor AMVZ

· leestijd 1 minuut Ingezonden Instagram

ENSCHEDE/ZEEWOLDE - De Algemene Muziekvereniging Zeewolde (AMVZ) heeft op zaterdag 9 november in Enschede een eerste prijs mét promotie behaald op het concertconcours. De muzikanten uit Zeewolde vertrokken vroeg om als eerste vereniging op te treden. Hun inspanningen werden beloond met 85 punten, wat naast de eerste prijs ook promotie naar de derde divisie opleverde.

In aanloop naar het concours bereidde AMVZ zich grondig voor tijdens een studieweekend op Ameland, waar ook het 40-jarig jubileum van de vereniging werd gevierd. “We werkten op een bijzondere locatie; in de Hervormde kerk van Hollum. Op zo’n mooie locatie werken aan je muziekstukken geeft een extra mooie sfeer. Zeker als je bedenkt dat de muziekstukken die ingestudeerd werden voor het concours, gaan over het ontstaan van zee naar land (Zeewolde) en over het prachtige Waddeneiland ‘Terschelling’.”

Het studieweekend werd afgesloten in het Friese Holwerd, waar een gezamenlijk concert werd gegeven met de vereniging van deze plaats.

Na al het studeren kwam dan eindelijk het moment voor de muzikanten om de kwaliteit te laten horen op het concertconcours. Het toewerken naar een concours is voor veel muziekverenigingen een manier om alles uit de kast te halen en zo de kwaliteit te verbeteren.

De concertconcoursen worden georganiseerd door de regionale bonden (KNMO). Muziekverenigingen kunnen uitkomen in de divisies 1 t/m 4, plaatsing is afhankelijk van in het verleden behaalde resultaten. De AMVZ zit in de vierde divisie. Het streven was 85 punten of meer, zodat er ook naast een eerste prijs promotie bij zit.

De vereniging droeg een gedragen inspeelwerk op, en vervolgens de muziekstukken: “Lacus Flevo” van Jan de Haan (speciaal gecomponeerd voor het 40- jarig jubileum van Zeewolde en verwijst naar het ontstaan van het water (het Flevomeer) naar land en naar wonen) en “Treasure Islands” van Jan Bosveld over het levendige waddeneiland Terschelling en alles wat hierbij hoort. Het leverde een eerste prijs en promotie op.

Onder leiding van dirigent Marten Miedema kan AMVZ trots terugkijken op deze prestatie en kijkt de vereniging uit naar de komende concerten. Meer informatie: www.amvz.net.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

(In)formateur Ton Roerig verdedigde het construct voor een vierde wethouder.
Vierde wethouder verdeelt gemeenteraad: “Het is nog steeds niet duidelijk wat hij moet doen” Algemeen 19 uur geleden
Afbeelding
Ruim 10.000 euro voor jongerenproject Toon Over Leven Algemeen Instagram 20 uur geleden
Afbeelding
Tricks, beats en applaus op skatepark Zeewolde Algemeen Instagram 22 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.