
Fedde een succesvol pumptrack avontuur.
· leestijd 1 minuut Lezersnieuws IngezondenDe afgelopen maand heeft Fedde mee gedaan aan meerdere wedstrijden van de Nederlandse pumptrack series.
Op 20 mei in Apeldoorn ging Fedde goed van start en ging hij met de winst naar huis.
Zondag 31 mei was de tweede wedstrijd in Arnhem. Hier reden er meerdere kinderen mee. Daardoor zat de wedstrijd net anders in elkaar. Fedde kreeg twee keer de kans om een zo snel mogelijk tijd neer te zetten. Hij was in zijn klasse de snelste tijd. Maar toen kwam het spannende, de super finale. Met een super finale rijden de beste 4 rijders nog één keer over de baan. De tijd die je dan rijd is bepalend voor het podium. Fedde wist hier weer de snelste tijd neer te zetten. Dus ging weer naar huis met een gouden medaille.
Afgelopen week had Fedde 3 wedstrijden. Woensdag 10 juni begon het in Nijmegen. Hier moest hij genoegen nemen met een mooie tweede plek.
Vervolgens had Fedde afgelopen weekend, 13 & 14 juni, twee wedstrijden op de pumptrackbaan op Papendal. De pumptrackbaan die ze daar hebben is een bijzondere baan. De baan is veel langer dan de gemiddelde pumptrackbaan en je kan met z’n tweeën tegen elkaar rijden. Fedde moest eerst twee keer de halve baan rijden om een zo snel mogelijke tijd neer te zetten om zich te plaatsen voor de finale. Daarna volgende de knockout finale. Tijdens deze finale rijden er 2 rijders tegelijk op de baan. De gene die als eerste over de finish komt wint. Op zaterdag wist hij zich met een derde tijd te plaatsen voor de knockout finale. Door deze knockout finales wist Fedde uiteindelijk een 2e plek te behalen. Zondag ging Fedde met een tweede tijd de finale in en heeft hij deze plek kunnen behouden in de knockout finales.
Tijdens de wedstrijden afgelopen weekend waren er ook BMX world cup wedstrijden op Papendal. Fedde kon daardoor het hele weekend ook nog eens kijken naar de BMX wereldtop.
Fedde heeft genoten van alle pumptrackbaan wedstrijden de laatste tijd en gaat nu nog even trainen voor het NK pumptrack in september.
































