Flevo Fun Run
Flevo Fun Run Foto: Triathlon Vereniging Zeewolde

Ondanks de voorspelde regen een geslaagde finale van de Flevo Fun Run

· leestijd 1 minuut Sport Ingezonden

Zondag 11 februari werd bij de RCN camping de finale-editie van de Flevo Fun Run 2023-2024 georganiseerd door de Triathlon Vereniging Zeewolde (TVZ). Bij dit hardloopevenement voor het hele gezin mogen op de kidsafstanden de ouders  meerennen met hun kinderen. De winnares van de hele competitie (over 4 wedstrijden) op de 10 kilometer werd Maartje Jacobs, zij schreef daarover het volgende verslag.

De weersomstandigheden waren meer herfst dan winter, maar naast een beetje miezerregen was er gelukkig weinig wind - wel zo prettig voor de 5 en 10km lopers dat ze geen ‘Muur van Woei’ hoefden te trotseren op de dijk. De kids renden hun 1km en 2km-route over het strand en langs de haven. Een aantal werden vergezeld door meerennende ouders, want daar draait het bij de Flevo Fun Run om: samen plezier beleven aan rennen.

Ook ditmaal was er weer een mooie opkomst van bijna 100 deelnemers. De 4e editie was bepalend voor het uiteindelijke klassement, en dus was er bij sommigen een gezonde wedstrijdspanning aanwezig. Boven alles was er sprake van een gezellige, gemoedelijke sfeer en stond iedereen te popelen om half 11 (na de Jeugd afstanden) weg te mogen voor de 5 & 10km. 

Zoals elke editie splitste de groep zich al snel doordat de tempolopers al een gat wisten te slaan in de eerste meters. Het onverharde deel was door de regen in de week ervoor ditmaal één grote modder-glijbaan geworden, maar op een enkele glijpartij na was het terrein toch goed te trotseren. 

Bij de heren werden weer prachtige eindtijden neergezet door het hoge tempo wat werd gelopen, en door natuurlijk de nodige ervaring van de vorige edities in de benen. 

Ook bij de vrouwen had iedereen de smaak goed te pakken en waren er weer mooie persoonlijke prestaties. Iedereen kwam voldaan en met een lach op het gezicht bij de finish, onder aanmoediging van de woorden van speaker Raymond, die ditmaal vanonder een partytent klonken zodat het ook voor hem goed droog uit te houden was. 

Na de laatste finishers begon het grote rekenwerk om punten op te tellen en te zien wie de beste kaarten hadden voor de winst. Zeker bij de 5km werd het nog spannend omdat verschillende mensen hadden gewonnen in de voorgaande runs. Gelukkig kon er lekker warm binnen worden gewacht in de Brasserie onder het genot van een warme kop koffie en veel gemoedelijke gezelligheid. 

Nadat de puntentelling was uitgevogeld werden de winnaars op de verschillende afstanden bekend gemaakt door de organisatie, met ook een aantal TVZ-ers in de prijzen. Iedereen kon naar huis met een mooie FlevoFunRun medaille als aandenken. De run was weer een groot succes, mede dankzij de vele vrijwilligers die het mogelijk maken, en door de gezellige sfeer onder de deelnemers. Hopelijk op naar een nieuwe editie volgend jaar!

De kidsrun van de Flevo Fun Run
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.