het huidige bestuur met v.l.n.r. Ronald Stokkentreef, Harry Dobber, Roger van Esch, Bas Pieterse en Sandra Visser.
het huidige bestuur met v.l.n.r. Ronald Stokkentreef, Harry Dobber, Roger van Esch, Bas Pieterse en Sandra Visser. Eigen foto

Zeewolde Endurance viert jubileum

· leestijd 1 minuut Sport

ZEEWOLDE - Op 28 en 29 juni vindt de jubileumeditie van de niet meer weg te denken Zeewolde Endurance plaats. Deze stichting werd opgericht in 2013, met op zaterdag de triatlon en op zondag de halve marathon. Vanwege de twee gemiste edities als gevolg van de pandemie, wordt nu het tiende duursportweekend georganiseerd.

Bas Pieterse en Harry Dobber, mannen van het eerste uur in het stichtingsbestuur, hebben in verschillende takken van sport zelf vroeger ook behoorlijke prestaties neergezet. Dobber, het explosievere type, was als beroepsmilitair een voortreffelijk vijfkamper en zaalvoetballer, maar wist ook in een marathon solide de finish te halen. Pieterse groeide na zijn veldvoetbalcarrière daarentegen uit tot een pur sang duursporter, volbracht al vijfmaal een hele triathlon en was op de marathon een van de snelste Zeewoldenaren. (In Amsterdam liep hij in 2010 zijn snelste 42km in 2u47min.) 

Naast hun sportieve dadendrang zien ze ook de uitdaging in het organiseren van een tot in de puntjes verzorgd sportevenement. Ze kijken tevreden terug op de ontwikkelingen in de afgelopen jaren, waarbij de allereerste editie voor hen beiden als de meest bijzondere in de herinnering staat. 

Pieterse verklaart zijn keuze: “Van uit niets een heel weekend triatlons en hardloopwedstrijden organiseren en Zeewolde op de landelijke sportkaart zetten. En dat meteen met een topper aan de start die ook won.” Dobber voegt toe dat de eerste editie de grootste was qua opzet, met een grote dubbeldekker als publiekstrekker en als VIP ruimte op het Raadhuisplein. Saillant detail was dat de VIP’s van deze speciale ruimte geen gebruik maakten. Vermoedelijk vanwege door de gezellige en sportieve sfeer!”

Pieterse en Dobber zijn ook unaniem over de rol van de gemeente in de afgelopen tien jaar. Dobber enthousiast: “Ik ervaar de samenwerking met de gemeente als top. Niets is teveel gevraagd. Er is een aparte ‘allee’ aangelegd voor de Endurance van de Zeewolderdijk naar het fietspad. Dit alleen omdat we de weg tussen de Schelpenbuurt en het Havenkwartier niet konden afsluiten. Daarnaast mogen we al vanaf editie 1 de oude brandweerkazerne en de Ravelijn gebruiken zonder kosten. De wegen worden afgesloten en we krijgen alle medewerking van de bodes.” Pieterse beaamt dit en met een blik op de begroting zegt hij: “De gemeente wilde en wil nog steeds graag een groot sportevenement in het hart van Zeewolde hebben. Daarvoor hebben ze de stichting niet alleen met subsidies in de begin jaren geholpen maar ook met adviezen.”

Mede door de gemeente is de stichting Zeewolde Endurance financieel gezond. Dat wil niet zeggen dat ze geen zorgen hebben. Pieterse stelt onomwonden dat ze ieder jaar meer mensen tekort komen om het parcours veilig te maken. Er gaat ieder jaar meer geld naar de verkeersveiligheidmaatregelen. “Waar we eerst alles in eigen beheer konden doen, worden nú verkeersregelaars in gehuurd.”

Pieterse en Dobber doen dan ook een oproep aan potentiële vrijwilligers om zich aan te melden via de website www.zeewolde-endurance.nl. “Tenzij je natuurlijk liever deelnemer bent…”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.