
Snipers U16 beleven topavond bij interland Nederland – Slovenië
· leestijd 1 minuut SportALMERE/ZEEWOLDE - De volledige U16-sectie van basketbalvereniging Snipers beleefde vorige week dinsdag een onvergetelijk teamuitje tijdens de interland Nederland – Slovenië in het Topsportcentrum Almere. Maar liefst 27 spelers en begeleiders reisden af naar Almere om de Orange Lions aan te moedigen in hun kwalificatiewedstrijd voor EuroBasket 2027.
Het uitje begon in Sportcafé Het Baken, waar de groep zich verzamelde voor een gezamenlijke maaltijd. Dankzij de speciaal samengestelde Orange Lions Combo-deal zat de sfeer er meteen goed in. Met goed gevulde magen én veel zin vertrok de groep richting Almere voor een avond topbasketbal.
Nederland sterk van start
Eenmaal in het overvolle Topsportcentrum zagen de Snipers hoe Nederland fel van start ging tegen het sterke Slovenië, de nummer 11 van Europa en 23 van de wereld. Onder leiding van uitblinksters Laura Cornelius, Esther Fokke en vooral Emese Hof pakte Oranje brutaal een voorsprong.
Bij rust stond Nederland met 42-38 voor. In het derde kwart liep de ploeg verder uit naar 67-51, waarna de wedstrijd eigenlijk al beslist leek. De Lions speelden met energie, overtuiging en fysieke kracht – iets wat het Sloveense team zichtbaar verraste.
Brute statline van Emese Hof
Grootste reden voor het Nederlandse overwicht was het indrukwekkende optreden van Emese Hof. Ze eindigde de wedstrijd met een indrukwekkende 29 punten, 9 rebounds, 3 assists én 3 steals, met een schotpercentage van 13 uit 16. Ook Cornelius (19 punten) en Fokke (15 punten) waren trefzeker, beiden met drie rake driepunters.
Na afloop blikte Hof terug op het duel en de teleurstellende nederlaag van afgelopen zaterdag:
“We waren een beetje pissig omdat we zaterdag zo dik verloren. Toen raakten we de controle over de wedstrijd kwijt, en door foutenlast kon ik weinig bijdragen. Dat was zuur en onnodig. Eigenlijk hadden we deze óók nog dikker kunnen winnen.
Het grote verschil was ritme. Iedereen zat er beter in en was meer aan elkaar gewend. En dan deze volle zaal… dat was geweldig. Het thuisvoordeel was écht voelbaar. Voor deze groep met veel rookies, die zoveel vrienden en familie op de tribune hebben, is dat fantastisch.”
Voor de Snipers-spelers was de avond een groot succes: een spannende wedstrijd, topsport van dichtbij en veel inspiratie om zelf weer te gaan knallen in de eigen competitie. De meegereisde vaders hoopten nog op een meet & greet, maar die zat er helaas niet in — al maakte het spektakel op het veld veel goed.

































