Afbeelding
Foto: Zeewolde Actueel

Cees van Burik wint zetel bij zetelvoorspelspel

· leestijd 1 minuut Verkiezingen 2026 Instagram

ZEEWOLDE – Een bijzondere verkiezingswinnaar in Zeewolde: niet een politicus, maar de 84-jarige Cees van Burik ging er met een ‘zetel’ vandoor. Niet voor in de gemeenteraad, maar als hoofdprijs van het zetelvoorspelspel van Zeewolde Actueel. Woensdagmiddag werd de prijs feestelijk uitgereikt bij Trendy Wood Shop, die de zetel beschikbaar stelde.

Aan het spel deden dit jaar 81 Zeewoldenaren mee. Niemand wist de verkiezingsuitslag exact te voorspellen, maar Van Burik zat er het dichtst bij. Bij vier partijen week de gepensioneerde directeur uit de bouwwereld met zijn voorspelling slechts één zetel af van het werkelijk behaalde aantal, terwijl hij de uitslagen van drie partijen helemaal goed had. Daarmee bleef hij de concurrentie overtuigend voor. Zeventien inzenders zaten zes zetels naast de uitslag van 18 maart, vijf zeven en 27 acht.

Opvallend was dat niet alle deelnemers het spel even serieus namen. Zo kende een inzender alle partijen nul zetels toe en gaf een ander zelfs negatieve zetelaantallen. Niet uit te sluiten valt dat zij er een signaal mee wensten af te geven… Bij een aantal deelnemers was de eigen politieke voorkeur goed merkbaar, maar dit was uiteraard eveneens toegestaan.

Voor Van Burik was het zijn eerste deelname. “Ik ben de lokale politiek de laatste tijd wat meer gaan volgen”, vertelde hij bij de prijsuitreiking. “Ik was het niet altijd met de besluiten eens en stuurde ook weleens een ingezonden brief naar de krant. Ik heb de polls in Zeewolde Actueel goed bekeken en gezocht naar trends. Bovendien ben ik altijd al een man van de cijfers geweest.” Die aanpak bleek succesvol en leverde hem de fraaie stoel op.

De prijs werd overhandigd door Erik Wallenburg en Mannes Schoppink van Zeewolde Actueel, in aanwezigheid van Pamela Koops, eigenares van Trendy Wood Shop (gevestigd aan De Weergang in winkelpassage Ravelijn). De kersverse winnaar ging zijn prijs direct uitproberen. Zijn oordeel was duidelijk: de zetel zat uitstekend.

 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Kledingbank Hoop biedt pleeg- en gezinshuiskinderen passende kleding Lezersnieuws Ingezonden 11 uur geleden
Afbeelding
MIVA-collecte voor ambulanceboot op Victoriameer: katholieke kerken zamelen in op 15 en 16 augustus Ingezonden 11 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe trailrun Run to the Tap start op 12 september in Reve-Abbertbos Sport 12 uur geleden
Afbeelding
Houten vuurtoren verrijst op Scoutinglandgoed Zeewolde: Nawaka-opbouw in volle gang Algemeen Instagram 29 jul, 14:37
Afbeelding
ZeewoldeLIVE presenteert Klapstoelkabaret: Ludiek zomers theater - UITVERKOCHT Cultuur 29 jul, 14:16
Afbeelding
Leergeld Randmeren krijgt nieuw gezicht als bestuurder Algemeen 29 jul, 13:58

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.