Jordy Gaal schiet in de 53e minuut de 1-0 binnen.
Jordy Gaal schiet in de 53e minuut de 1-0 binnen. Foto: Michel Zrour

VV Zeewolde wint twee keer en staat ineens op derde plaats

· leestijd 1 minuut Sport

ZEEWOLDE – VV Zeewolde is aan een heel mooie serie bezig. De formatie van Ronald Hoek en Ruben Schipper boekte in een tijdsbestek van vijf dagen twee veelzeggende overwinningen en klom daarmee naar de (gedeelde) derde plaats in de 2e klasse G van district Oost. Na de doordeweekse 1-5 uitzege bij S.C. Buitenboys in Almere, de grootste uitoverwinning in zes jaar, werd zaterdag op sportpark De Horst directe concurrent FC Horst met 1-0 verslagen.

Veel publiek

De overwinning in Almere kwam na rust tot stand. Zeewolde keek halverwege nog tegen een 1-0 achterstand aan, maar herpakte zich knap in de tweede helft en walste uiteindelijk met ruime cijfers over Buitenboys heen. Zaterdagmiddag stond een totaal ander soort wedstrijd op het programma: de Wolderwijdderby tegen FC Horst. Beide ploegen waren in uitstekende vorm. De Ermeloërs pakten uit hun laatste acht wedstrijden twintig punten, terwijl Zeewolde al zes duels op rij ongeslagen was. Onder fraaie weersomstandigheden was er dan ook veel publiek afgekomen op het treffen.

Vanaf het eerste fluitsignaal nam de thuisploeg het initiatief. FC Horst kwam in het eerste kwartier nauwelijks van eigen helft af, maar uitgespeelde kansen kreeg Zeewolde ook niet. Gele kaarten voor Tim Koelewijn en Donovan Bock onderstreepten het fysieke karakter van de wedstrijd. Opvallend moment was het wegsturen van FC Horst-assistent Richard Terpstra, die wegens commentaar op de arbitrage twee keer geel kreeg.

Treffer na fraaie aanval

Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks: Zeewolde bleef de bovenliggende partij en FC Horst loerde op de counter. Ditmaal viel de treffer wél. In de 53e minuut rondde Jordy Gaal een fraai opgezette aanval af, waarbij ook Denilçon Ramazan, uitblinker Collin van den Brink en Mika Grotenhuis betrokken waren: 1-0. De thuisploeg kreeg daarna mogelijkheden om de voorsprong uit te breiden. Gaal schoot net over, Bock waagde zelfs een poging vanaf eigen helft en aanvoerder Job Hoogedoorn kwam net tekort om doeltreffend af te ronden.

In de 77e minuut werd de opdracht voor FC Horst nog lastiger toen aanvaller Mykyta Havryk zijn tweede gele kaart ontving. Met tien man drongen de gasten Zeewolde paradoxaal genoeg voor het eerst terug, maar doelman Martin van Barneveld hoefde slechts sporadisch in te grijpen. Hoewel de zege ruimer had kunnen – en misschien moeten – uitvallen, was ook de magere 1-0 voldoende voor drie belangrijke punten.

Komende zaterdag en de daaropvolgende staat er geen competitievoetbal op het programma. VV Zeewolde hervat de competitie op zaterdag 28 februari met een uitwedstrijd tegen v.v. Hierden, de huidige nummer zes van de ranglijst.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Koen (derde van links) met zijn welverdiende gouden medaille.
Goud voor 8-jarige judoka uit Zeewolde bij internationaal debuut Lezersnieuws Ingezonden 19 uur geleden
Afbeelding
Vrolijk, prikkelend: ‘Samen zijn we de natuur!’ Cultuur Instagram 17 mei, 12:23
Afbeelding
EHBO Zeewolde: diploma’s, een onderscheiding en een nieuw bestuur Algemeen 16 mei, 10:00
Afbeelding
Veteranen komen samen in Putten voor Regionale Veteranendag 2026 Algemeen 15 mei, 11:34
Afbeelding
Vogelgriep in Biddinghuizen: 55.000 hennen geruimd, vervoersverbod in regio Algemeen 15 mei, 11:33
Afbeelding
Zeismaaiers uit heel Nederland trekken naar Almere voor Landelijke Maaidag Ingezonden 15 mei, 11:07

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.