Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Jeugd leert vissen bij HSV Ons Stekkie: belofte waargemaakt aan de waterkant

Sport

ZEEWOLDE - Hengelsportvereniging Ons Stekkie sloot op 2 mei een succesvolle jeugdcursus af met een praktijkmiddag. Cursusdocent Jan had beloofd dat elke deelnemer vis zou vangen,  en hield woord.

Theorie én praktijk

Op 16 en 28 april organiseerde HSV Ons Stekkie twee educatieve avonden voor jeugdleden. Tijdens deze bijeenkomsten kwamen basisbiologie, het herkennen van vissoorten, het zelf maken van een vistuigje en praktische vistips aan bod.

Cursusdocent Jan sloot de avonden af met een opvallende belofte: tijdens de praktijkmiddag op 2 mei zou iedere deelnemer vis vangen. Zelfs de aanwezige assistenten Martin, Gert, Otto en Henk twijfelden daaraan.

Belofte waargemaakt

Op 2 mei bewees Jan dat de twijfel ongegrond was. Alle deelnemers vingen vis, sommigen zelfs bijna tien stuks. Daarmee werd de cursus zowel leerzaam als bijzonder succesvol afgesloten.

VISkaravaan op 28 mei

De jeugdactiviteiten van HSV Ons Stekkie gaan door. Op 28 mei organiseert de vereniging een gratis VISkaravaan voor kinderen en jongeren van 8 tot en met 15 jaar. Tijdens deze middag maken deelnemers kennis met verschillende hengelsportdisciplines: karpervissen, roofvissen, forelvissen en vliegvissen. Zo kunnen jongeren ontdekken welke discipline het beste bij hen past.

Deelname is mogelijk met een Jeugd VISpas of een gratis vergunning. Jongeren die de eerdere cursusavonden niet volgden, zijn ook welkom.

Forelvissen op 14 juni

Op 14 juni kunnen alle jeugdleden van 8 tot 15 jaar gratis meedoen aan een forelavond.

Aanmelden voor activiteiten kan via secretaris@visseninzeewolde.nl. Meer informatie staat op www.visseninzeewolde.nl en de Facebookpagina van HSV Ons Stekkie.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.