Afbeelding
Foto: Deen Guldemond

Bewoners Coloriet de Sfinx genieten van een middagje zwemmen

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZEEWOLDE - Bewoners van Coloriet de Sfinx Zeewolde konden afgelopen vrijdag 24 februari zwemmen in het zwembad Het Baken te Zeewolde.

Er is veel geregeld, gesproken en in december kwam een bewoonster zelfs proefzwemmen. Eindelijk was het dan zover; met tien bewoners naar het zwembad. Dankzij de vrijwilligers, bestaande uit zorgmedewerkers die zich als zwemvrijwilliger hebben opgegeven en familie, kregen de bewoners één op één begeleiding.

“Het was een geweldige middag om op terug te kijken”, vertelt coach welzijn Carolina van Beek. “Bewoners hadden soms tien tot twintig jaar niet meer gezwommen en vonden het geweldig om het water weer te voelen. Natuurlijk was het best even spannend en zeker met de speciale lift die de bewoners rustig in het water liet zakken. Eenmaal in het water was het toch heel vertrouwd en plezierig. Sommige bewoners zwommen zo weg en andere vonden het heerlijk om te drijven. Een dame die het zwemmen wat spannend vond heeft aan de kant alles bekeken en zei: “Och was ik nu maar ook gaan zwemmen.” Ze vond het erg leuk om alles te zien en gaat de volgende keer vast mee.”

Voor herhaling vatbaar

Door de enthousiaste samenwerking met het zwembadpersoneel kon dit alles plaatsvinden. Carolina: “We zijn super tevreden met hoe dit is verlopen. En als je de lach op ieders gezicht ziet weet je waar je het voor doet.” Samen met haar collega’s is Carolina het volgende zwemuitje alweer aan het plannen. “En als het even kan zouden we dit wel elke twee weken willen doen! Want bewegen in het water is erg goed voor de lichamelijke conditie en het lachen met elkaar is voor het welbevinden van iedereen.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Pieten on Tour brengt Sinterklaasfeest naar jong en oud in Zeewolde Nieuws 13 uur geleden
Afbeelding
Van koorlid naar (vervangende) dirigent: vernieuwende cursus krijgt vervolg Nieuws 15 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe campagne helpt Nederlanders voorbereiden op noodsituaties Algemeen 16 uur geleden
Afbeelding
Voetgangersmonitor zoekt ervaringen met lopen in Nederlandse gemeenten Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Dominee Vroonland benoemt regenboog boven kerk bij Coming-Outdag als bijzonder moment Algemeen 19 uur geleden
(v.r.n.l.): Onder: Sam, Shane, Fedde, Daan en Marwan. Midden: Mustafa, Levi, Dayan, Sem en Thimo. Boven: Bart, Michel, Sander en Bobby.
JO11-1 Zeewolde ongeslagen kampioen in de Hoofdklasse Sport Instagram 21 uur geleden
Digitale krant