
Gevuld speculaas van De Toren uitgeroepen tot beste van Flevoland
AlgemeenZEEWOLDE – Het gevulde speculaas van Bakkerij De Toren is bekroond tot het beste van Flevoland tijdens de landelijke speculaaskeuring. Zowel een vakjury als een consumentenpanel gaven de koek de hoogste waardering binnen de provincie.
Tijdens de jaarlijkse landelijke keuring werden 294 speculaasproducten van ambachtelijke bakkers uit heel Nederland beoordeeld. In de categorie gevuld speculaas wist Bakkerij De Toren uit Zeewolde zich te onderscheiden.
De vakjury roemde onder meer de smaak, vorm, kleur, bakaard en het aroma van het winnende speculaas. Ook het consumentenpanel sprak lovende woorden uit. Zij waardeerden naast de smaak ook het uiterlijk, de verpakking en de uitstraling. De combinatie van beide beoordelingen leverde Bakkerij De Toren aan de Torenstraat het hoogste gemiddelde cijfer in Flevoland op.
Doite Jager, die de prijs in ontvangst nam, reageerde verheugd: “Meedoen aan zo’n wedstrijd is altijd spannend. Je weet dat de vakjury streng kijkt, maar van het consumentenpanel is het altijd afwachten. Zeker met zoveel collega-bakkers die hun beste speculaas insturen. Het niveau lag dit jaar erg hoog, dus deze prijs voelt extra bijzonder. Wij zijn ontzettend trots.”
De landelijke speculaaskeuring bestaat uit drie categorieën: gevuld speculaas, speculaas met amandelen en speculaas zonder amandelen. De keuring biedt ambachtelijke bakkers jaarlijks een podium om hun producten te laten beoordelen.
Dit is Zakelijk Nieuws Lokaal van:
Bakkerij De Toren
Torenstraat 18, Zeewolde





























