Afbeelding
Foto: Zeewolde Actueel

Echtpaar Steenwijk – Arendse 50 jaar getrouwd

· leestijd 1 minuut Gemeente

ZEEWOLDE  - Donderdag 2 april waren Hans Steenwijk en Jacintha Steenwijk – Arendse precies 50 jaar getrouwd. Die dag waren ze gewoon thuis, en ‘thuis’ is voor hen een paradijselijke eigen plek op het Zeewolder vakantiepark ‘Flevo Natuur’. Ze behoren tot de gelukkigen die er grond in eigendom hebben, en mogen er dus permanent wonen. Op hun trouwdag ademde de plek die eigenheid en sfeer: feestelijke ballonnen en de vlag in top, alles met het getal 50.

Locoburgemeester Helmut Hermans moest er dus even voor op pad, maar had er des te meer plezier in. Welgemoed liep hij op het afgesproken tijdstip met een feestelijk boeket bloemen in de hand het tuinpad op, dat doorliep naar een gezellig overdekt terras. Hij feliciteerde hartelijk namens het gemeentebestuur, en zei meteen maar volmondig ‘Ja, graag!’ op de vraag of er koffie en taart moest komen. Onder het genot van dat lekkers vertelden Jacintha en Hans hun verhaal.

Of het ‘Hagenaar’ of ‘Hagenees’ moet zijn, daar waren de meningen over verdeeld, maar Hans en Jacintha ontmoetten elkaar in ieder geval op de dansschool aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag. “Hij kan er niks meer van!”, lacht Jacintha “maar toen wel! In ’74 zijn we verloofd”, gaat ze verder “en in ’76 trouwden we. Toen 20 en 24 jaar.” De locoburgemeester rekende even snel, en merkte op dat ze nu dus nog betrekkelijk jong zijn, op hun gouden huwelijksjubileum. “Ach ja, dat ging toen zo, hè? En nóg jonger kwam ook voor, hoor!” Het paar kreeg twee kinderen, en ze hebben twee kleinkinderen.

Het ‘paradijsje’ van Jacintha en Hans ligt aan een doodlopend eind van een waterpartij die het midden houdt tussen een sloot en een vijver. Hermans moest natuurlijk even een kijkje nemen bij de forse kooikarpers die, nadat de voederautomaat in werking was gesteld, als bij toverslag opdoken en van het lekkers kwamen genieten. “Geweldig!”, vond de waarnemend burgervader. Hans glunderde. Trots en blij zijn ze, die twee, daar op hun schitterende parkpareltje waarover ze maar niet uitgepraat raakten.       

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.